1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Katlı Otopark Alanındaki Ağaçlar 9. Fırka Anıtı Ve Parkı’na Nakledildi
Katlı Otopark Alanındaki Ağaçlar 9. Fırka Anıtı Ve Parkı’na Nakledildi

Katlı Otopark Alanındaki Ağaçlar 9. Fırka Anıtı Ve Parkı’na Nakledildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak katlı yer altı otoparkının inşaat çalışmalarının...

A+A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak katlı yer altı otoparkının inşaat çalışmalarının başlatılabilmesi amacıyla 7 adet ağaç, iş makineleriyle toprağı ile birlikte sökülerek Hürriyet Mahallesi'nde bulunan 9. Fırka Anıtı ve Parkı'na nakledildi.

1984 yılından 2014 yılına kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası olarak kullanılan ve Tekirdağ'ın büyükşehir statüsüne kavuşması ile birlikte Büyükşehir Belediyesine devredilen eski binanın depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkıldı. Binanın bulunduğu alanda kent merkezinde yaşanan park alanı yetersizliğini gidermek amacıyla katlı yer altı otoparkı açılacağı ve üst kısmı Tekirdağ'a yakışır, kent estetiği ile uyumlu, modern bir park ve meydan olarak düzenleneceği bildirildi.

Katlı yer altı otoparkının inşaat çalışmaları başlatılmadan önce ağaçlara ve çevreye zarar verilmemesi amacıyla önlem alındığı bildirildi. Projenin hayata geçirildiğinde Tekirdağ'ın modern ve estetik bir meydan ve katlı yer altı otoparkına kavuşacağı kaydedildi.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.