1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir Ekonomi Üniversitesine Tübitak’tan 2. Destek
İzmir Ekonomi Üniversitesine Tübitak’tan 2. Destek

İzmir Ekonomi Üniversitesine Tübitak’tan 2. Destek

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), 2. kez Tübitak tarafından desteklenecek.

A+A-

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), 2. kez Tübitak tarafından desteklenecek.

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren ve 2016 yılında ilk Tübitak desteğini alan İEÜ Teknoloji Transfer Ofisi, girişimci öğrencilere, gençlere, akademi ve iş dünyasına "Tübitak 1601 Destek Programı" kapsamında 2 yıl süreyle katkı vermeye devam edecek. Destek kapsamında araştırma çıktılarının ekonomik değere dönüşmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin oluşturulması, akademi girişimciliğin geliştirilmesi, fikri sınai hakların ticarileştirilmesi sağlanacak.

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Teknoloji Transfer Ofisi'nin yenilikçi projelerin ürüne dönüşmesi için çalıştığını, Tübitak desteğinin yol gösterici olacağını kaydetti. Başkan Demirtaş, "Proje desteğini ilk kez 2016 yılında aldık. İzmir'de bu desteği alan ilk vakıf üniversitesi olduk. 2 yıl boyunca girişimcilerimizi destekledik. Yeni dönemle İzmir girişimcilik ekosistemine Tübitak desteğiyle 2 yıl daha katkı vereceğiz. Ofisimiz, Tübitak 1601 Destek Programı kapsamında 2 yıl süreyle 1 milyon 400 bin Türk Lirası ile desteklenecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak biz de destek sağlayacağız. Bütçesi, 2 milyon Türk Lirasını bulan Teknoloji Transfer Ofisinde, girişimcilerle iş dünyasını bir araya getirmeye devam edeceğiz. Bilginin ürüne dönüşmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanması, fikri sınai hakların ticarileşmesi için çalışmalar yapacağız. Sanayinin inovasyonla buluşmasına dek farklı çalışmalar gerçekleştireceğiz" dedi.

Tübitak tarafından desteklenen Teknoloji Transfer Ofisinde yenilikçi ürünler üretecek, sanayi alanında projeler geliştirecek gençler, girişimciler yetişeceğini vurgulayan Başkan Demirtaş, ofisin girişimcilerin verimli yatırım alanı bulmaları için de yön vereceğini söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı tek vakıf üniversitesi Teknoparkı olan İzmir Bilimpark ve İzmir Ticaret Odası birlikteliğiyle yeni dönemde "Teknoloji Geliştirme ve Ticarileşme İş Ortaklığı" programının da uygulamaya alınacağını belirten Demirtaş, fikirden ticarileşmeye giden tüm süreçte girişimcilere yönetsel, teknik ve finans desteğinde bulunulacağını bildirdi.

IHA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.