1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İto Seçimlerinde Büyük İttifak
İto Seçimlerinde Büyük İttifak

İto Seçimlerinde Büyük İttifak

Yaklaşan İzmir Ticaret Odası (İTO) seçimleri öncesi meslek komitelerinde büyük hareketlilik yaşanıyor.

A+A-

Yaklaşan İzmir Ticaret Odası (İTO) seçimleri öncesi meslek komitelerinde büyük hareketlilik yaşanıyor. Bilgisayar Donanım ve Bilgisayar Yazılım olarak iki komite içindeki sektörün köklü firmaları bir araya gelerek Yenilikçi Grup adıyla ittifak oluşturdu.

9 Nisan'da yapılacak olan seçimlerde 39. Ve 79. komitelerden ittifak haberi geldi. Birlikte ortak hareket etme kararı alan 40 firma Yenilikçi Grup'a önderlik ediyor. İzmir Ticaret Odasında seçimin anahtar komitelerinden birisi olan Bilgisayar Grubunda olan bilgisayar camiası bu seçimlerde 2 farklı komiteden seçime katılacak. 39. Bilgisayar Donanım ve 79. Bilgisayar Yazılım komiteleri; toplamda 20 oda üyesi ve içlerinden 4 kişiyi meclis üyesi seçecek.

İki komite içindeki sektörün köklü firmaları bir araya gelerek Yenilikçi Grup'u oluşturdu. Birlikte ortak hareket etme kararı alan 40 firma Yenilikçi Grup'a önderlik ediyor. 79. Bilgisayar Yazılım Grubundan olan, Yenilikçi Grup'un etkili isimlerinden Dr. Ferzan Yalkut, İzmir Ticaret Odasının İzmir genelinde 41 bin üyesi olduğunu ve toplam 79 komiteden oluştuğunu söyledi. Yenilik talebinin tabandan geldiğini, dönüşümün tabandan genele yayılması gerektiğini vurgulayarak, önceliklerinin kendi bilgisayar sektörü olduğunu yeniliğin önce kendi sektörlerinde hayat bulacağını sözlerine ekledi.

"Hep aynı kişiler"

39. Bilgisayar Donanım Grubunda seçim çalışmalarını yürüten Şevket Akçay ise seçimin iki aşamalı olduğunu belirterek, kendi sektörlerinin ticaret odasında uzun süredir aynı kişiler tarafından temsil edildiğini bu yüzden Yenilikçi Grup'un doğal bir hareket haline geldiği söyledi. Akçay, seçimin ilk aşamasının kendilerini daha çok ilgilendirdiğini sözlerine ekledi.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.