1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul'da korkutan gelişme! 24 doktor ve hemşirede koronavirüs çıktı
İstanbul'da korkutan gelişme! 24 doktor ve hemşirede koronavirüs çıktı

İstanbul'da korkutan gelişme! 24 doktor ve hemşirede koronavirüs çıktı

Koronavirüs ile mücadelede canla başla çalışan sağlık personelleri en fazla tehdit altında olan meslek grubu.

A+A-

Koronavirüs ile mücadelede canla başla çalışan sağlık personelleri en fazla tehdit altında olan meslek grubu. Türkiye'nin her akşam alkışlarla destek verdiği sağlıkçılarda kötü haber geldi. İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, 24 aile hekimi ile hemşirede koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan toplam 24 aile hekimi ile hemşirede koronavirüs tespit edildiğini söyledi.

Dr. Demir, söz konusu sağlık çalışanlarının genel durumlarının iyi olduğunu belirterek şöyle konuştu:  

"Birkaç arkadaşımız yatarak tedavi görürken, diğer meslektaşlarımız evlerinde tedaviye devam ediyor. Arkadaşlarımızın sağlık durumlarında endişe edecek bir durum yok."

"Martın ilk haftasına kadar toplumsal olarak maalesef yanlışlarımız oldu. Şubat sonunda itibaren martın başına kadar yurtdışından gelen vatandaşlar rapor almak için aile hekimliğine müracaat ettiler."

"Bu sırada merkezde muayene için bekleyen yaşlılar ile temas edenler oldu. Aile hekimleri olarak en büyük eksiğimiz tulum ve gözlük" dedi.

Hiçbir vatandaşın acil durum ve ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmaması gerektiğini dile getiren Dr. Demir şöyle devam etti:

"Bugün bile avucunun kaşındığını, gözünün seyirdiğini belirterek muayeneye gelenler var. Sağlık merkezleri en riskli yerler. Vatandaşlarımıza ‘Acil durumlar dışında gelmeyin’ diyoruz."

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.