1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İngiliz Jatomi'ye Sadece Ağrı'dan Sahip Çıkıldı
İngiliz Jatomi'ye Sadece Ağrı'dan Sahip Çıkıldı

İngiliz Jatomi'ye Sadece Ağrı'dan Sahip Çıkıldı

Türkiye'den bir gecede çıkan dünyaca ünlü spor salonu markası Jatomi'ye Ağrı'dan talip çıktı. Türkiye'de yılda 60 milyon liralık spor aleti satan Ağrılı işadamı Hasan İpek, "Jatomi ile ilk teması kurduk.

A+A-

Türkiye'den bir gecede çıkan dünyaca ünlü spor salonu markası Jatomi'ye Ağrı'dan talip çıktı. Türkiye'de yılda 60 milyon liralık spor aleti satan Ağrılı işadamı Hasan İpek, "Jatomi ile ilk teması kurduk. Polonya'ya gidip görüşeceğiz. Mevcut AVM'leri ve 20 bin üyenin haklarını devralmak istiyorum. Böylece hem mağdur olan insanlara yardım edeceğiz hem de spor salonlarını kurtaracağız. Tek talebimiz belli bir süre AVM'ler kiraları makul seviyeye çeksin. Yabancı firmalar Türkiye'de doğru bir modelle kurulmadıkları zaman kâr edemiyorlar. Jatomi'nin de birçok hatası oldu. Biz bu hatalara düşmeyeceğiz" dedi. KOLAY BİR İŞ DEĞİL Jatomi'nin Türkiye'den çekilmesinin ardından çalışmalar yaptıklarını dile getiren İpek, şunları söyledi: "Salonları mevcut haliyle devralmak istiyoruz. Yeni yatırım yapılması gerekirse yapacağız. Aletleri de yenileyebiliriz. Burada en önemli konu mağdur olan insanların haklarını korumamız olacak. Alışveriş merkezlerinin içerisinde çok büyük metrekarelerle kurulan bu spor salonlarını işletmek kolay değil. AVM'ler için de zor bir durum. Şuan ziyaretçi sayıları spor salonlarının kapalı olmasından dolayı düşüyor. Bu konuyla ilgili olarak onlar da önlem almalı. Biz sadece AVM'lerden kiraların makul seviyeye çekilmesini talep edeceğiz. Eğer bu talebimiz gerçekleşirse kimse mağdur olmayacak."; DOLAR VE EURO FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN CİROSU 60 MİLYON TL Bugüne kadar Türkiye'de 1000'den fazla spor salonu kurduklarını anlatan Spor Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İpek, kendi şirketi ile ilgili şu bilgileri verdi: "Biz yıllardır yurtdışından spor aletleri ithal ediyoruz. Birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapıyorum. Şuan belediyeler ile çalışmaya başladık. Birçok belediye tesisinin spor salonlarını hazırlıyoruz. Yılda 60 milyon lirayı aşan bir ciromuz var. Gaziantep'ten İstanbul'a kadar birçok ilde çalışmalar yaptık. Spor kulüplerine de malzeme satıyoruz." 3 YILLIK ABONELER VAR Mevcut üyeler arasında uzun süreli abonelikleri bulunanlar olduğunu anlatan Hasan İpek, şu bilgileri verdi: "Biz bu işi incelemeye başladığımızdan beri çok ilginç şeylerle karşılaştık. Jatomi kapanmadan kısa süre önce dahi üyeler kabul etmiş ve bazı kişiler 3 yıllık abone olmuş. 20 bin kişiden bahsediyoruz. Bu insanlara kim yardım edecek" dedi. 3 YILDA 18.7 MİLYON EURO ZARAR * Jatomi Fitness ilk önce çalışanlarına iflas ettiğini duyurdu. Bunun ardından çalışanlar bir saat içinde tüm salonları kapattı. * Olayı Jatomi Fitness Group İdari Direktörü doğruladı ve salonun mağdurlarına bundan sonraki süreçte mahkemeye başvurmalarını söyledi. * Bazı salonlarda üyeler çalışanlarla tartışırken, maaşlarını alamayan çalışanlar da isyan etti. * Jatomi Fitness Grubu Kurumsal İletişim ve Organizasyon Müdürü Magdalena Kotula'nın servis ettiği bir açıklamada, Jatomi'nin, Türkiye'de devam eden operasyonlarında 3 yılda 18.7 milyon Euro zarar ettiği öne sürüldü.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.