1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İlk Ve Ortaokullara Çevre Ve Geri Dönüşüm Eğitimi
İlk Ve Ortaokullara Çevre Ve Geri Dönüşüm Eğitimi

İlk Ve Ortaokullara Çevre Ve Geri Dönüşüm Eğitimi

Beylikdüzü Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmek adına ilçedeki ilk ve orta dereceli okullara "Çevre ve Geri...

A+A-

Beylikdüzü Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmek adına ilçedeki ilk ve orta dereceli okullara "Çevre ve Geri Dönüşüm" eğitimi veriyor. Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim Öğretim yıl başladığından bu yana toplam 17 okulda yaklaşık 13 bin 500 öğrenciyi "yenilenebilir enerji" konusunda bilinçlendirdi. Eğitimler, her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Yeşil Beylikdüzü'nü yeşil ve temiz tutabilmek için ilçede yaşayan herkesi bilinçlendirmek adına çalışan Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bu konuda önceliği çocuklara veriyor. Her yıl ilk ve orta dereceli okullarda gerçekleştirilen eğitimlerle "Çevre ve Geri Dönüşüm" konusunda bilinçlendirilen çocuklar, atık yönetiminin ülke ekonomisine ve çevreye olan yararları konusunda eğitim alıyor.

Temiz çevre konusunda farkındalık oluşturmak adına yapılan Çevre Bilgilendirme Eğitimleri'nde yenilenebilir enerji kaynakları, dünyadaki ve ülkemizdeki tüketim-üretim durumu, atık yağ, pil, plastik gibi maddelerin nasıl toplanacağı ve nasıl değerlendirileceği hakkında bilgi veriliyor. Öğrencilere ambalaj atıkları (atık kağıt, metal, plastik ve kompozit malzemeler), atık piller, cam atıkları, bitkisel atık yağlar ve elektronik atıkların geri dönüşümünün nasıl sağlandığının detaylıca anlatıldığı eğitim programında, geridönüşümündoğayayararlarıveülkeekonomisineolankatkıları da anlatılıyor.

13 bin 500 öğrenciye eğitim verildi

Çevrekirliliğininyolaçtığızararlarındetaylıbirşekildeanlatıldığıeğitimlerde 2017-2018 eğitim öğretim yılı başladığından bu yana ilçede genelinde 17 okul ve 13 bin 500 öğrenciye "Çevre ve Geri Dönüşüm" eğitimi verildi. Yıl sonuna kadar tüm ilk ve orta öğretim öğrencilerine eğitim verilmesi hedefleniyor.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.