1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İki Mahallenin Daha İçme Suyu Terfi Hattı Tamamlandı
İki Mahallenin Daha İçme Suyu Terfi Hattı Tamamlandı

İki Mahallenin Daha İçme Suyu Terfi Hattı Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Köprübaşı'nın Tokmaklı ve Karyağdı mahallelerine yeterli içme suyu temin etmek amacıyla açılan sondajı devreye almak için...

A+A-

MASKİ Genel Müdürlüğü, Köprübaşı'nın Tokmaklı ve Karyağdı mahallelerine yeterli içme suyu temin etmek amacıyla açılan sondajı devreye almak için bir kilometrelik terfi hattı döşedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa'nın 17 ilçesine kaliteli ve yeterli içme suyu temini için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Köprübaşı ilçesine bağlı Tokmaklı ve Karyağdı mahallelerinin su ihtiyacını karşılamak amacıyla ortak bir sondaj açtı. Saniyede 5 buçuk litre su elde edilen sondajın bir kilometre uzunluğundaki terfi hattı döşeme çalışmaları da tamamlandı. Enerji temini projesinin de tamamlanmasının ardından sondaj devreye alınarak yaz aylarında çekilen su sıkıntısı ortadan kaldırılacak.

Karyağdı Mahalle Muhtarı Necmettin Neşe, "Mahallemizde içme suyu olarak cazibeli su kullanıyorduk. Ama özellikle yaz aylarında suyumuz yetersiz geliyordu. Sıcaklık arttıkça sıkıntı çekiyorduk. Geçtiğimiz yıl sondajımız açıldı. Şimdi de terfi hattımız döşendi. İnşallah en yakın zamanda suyumuzu da kullanmaya başlayacağız. Yapılan çalışmadan memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e ve MASKİ'ye çok çok teşekkür ediyoruz. Mahallemiz için çok güzel bir hizmet oldu" diye konuştu.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın |HABERE YORUM KAT| Diğer Ziyaretçilerle Düşüncelerini Paylaş