1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. İftar Sofrasına En Erken Ağrılılar Oturacak
İftar Sofrasına En Erken Ağrılılar Oturacak

İftar Sofrasına En Erken Ağrılılar Oturacak

Türkiye'de ramazanda iftar sofrasına en geç Edirne'deki vatandaşlar oturacak. Ramazanda iftar sofrasına en erken ise Hakkari, Van, Iğdır'dan sonra Ağrı'daki vatandaşlar oturacak.

A+A-

Türkiye'de ramazanda iftar sofrasına en geç Edirne'deki vatandaşlar oturacak. Ramazanda iftar sofrasına en erken ise Hakkari'yi; Van, Iğdır, Ağrı'daki vatandaşlar oturacak.

Ramazanda iftar vaktine göre Türkiye'de orucunu en erken Hakkarililer, en geç ise Edirneliler açacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, ramazanın ilk günü Hakkari'de imsak saat 03.11'de, iftar ise 19.15'te gerçekleşecek. Edirne'de ise saat 03.58'de başlayacak ilk oruç, akşam ezanının okunacağı 20.34'te açılacak.

Hakkari ile Edirne arasındaki oruç açma süresi farkı 79 dakika olacak.

Bir anlamda Hakkari'deki vatandaşlar teravih namazını kılmaya hazırlanırken, Edirne'de yaşayanlar iftar sofrasına oturacak.


Erken iftar yapılacak illerde Hakkari'yi; Van, Iğdır, Ağrı,Bitlis ve Batman, geç oruç açılacak illerde ise Edirne'yi; Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir ve İzmir takip edecek.
İftar sofrasına gece yarısına yakın oturacaklar

Coğrafi konumları nedeniyle İskandinav ülkelerinde yaşayan Müslümanlar, iftar sofralarına gece yarısına kısa süre kala oturacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.