1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hz. Ömer Ağrı'da Anılacak
Hz. Ömer Ağrı'da Anılacak

Hz. Ömer Ağrı'da Anılacak

Peygamber Sevdalıları Platformu Sözcüsü Arif Yılmaz, Sahabe ayı münasebetiyle tüm Türkiye'nin birçok şehrinde olduğu gibi Ağrı’da da Hz. Ömer'i anacaklarını belirtti.

A+A-

Peygamber Sevdalıları Platformu Sözcüsü Arif Yılmaz, Sahabe ayı münasebetiyle tüm Türkiye'nin birçok şehrinde olduğu gibi Ağrı’da da Hz. Ömer'i anacaklarını belirtti.

Peygamber Sevdalıları Platformunun ilan ettiği "Kasım ayı sahabe ayı" etkinlikleri kapsamında 3 Aralık Cumartesi günü Saat 13:00 da Kongre merkezinde "Faruk’u Adil Hz. Ömer" adlı program düzenleyeceği duyuruldu.

 

Program hakkında açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Sözcüsü Arif Yılmaz, Kur’an-ı öğrenme yolunun Peygamberden, Peygamberi tanımanın yolunun da onunla beraber yaşayanları tanımaktan geçtiğini belirtti.

Hz. Muhammed'i tanımanın yolunun Sahabeyi iyi tanımaktan gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Kur’an'ı öğrenmemin yolu peygamberden geçer.  Peygamberi tanımanın yolu da onunla beraber yaşayanları tanımaktan geçer. Çünkü Peygamber Efendimizin bütün faaliyetlerini, yaptığını, söylemlerini, cihadını, tebliğini bizzat onunla beraber yaşayıp ona şahitlik edenler bize aktarmışlar. İslam’ın iyi öğrenilmesi, uygulanması ve hayat şeklinin sürdürülebilmesi için Peygamber Efendimizin dizinde yaşayan o sahabeyi iyi tanımak gerekiyor. Henüz başkaları İslam’a uymamışken, dünyanın tamamı küfür, şirk üzerinde iken, Peygamber Efendimiz yalnız iken, zor şartlar içerisinde peygambere tabi oldular.  Onun gösterdiği hedef doğrultusunda bütün imkânlarını, varlıklarını, seferber ettiler. Onun için sahabe bir başkadır.  Örnek alınacak şahsiyetlerdir." dedi.

"Hz. Ömer mutlaka bilinmeli, ondan her mümin mutlaka nasibini almalıdır"

Peygamber Sevdalıları Platformu olarak kasım ayını sahabe ayı olarak ilan ettiklerini dile getiren Yılmaz, "Platform olarak sahabeleri ele almaya incelemeye anlatmaya gayret gösterdik ve bunların başında Hz. Ömer geliyor. Hz. Ömer, İslam tarihinde 4 halifeden biridir. Aynı zamanda İslam tarihinde yönetici ve idareci olarak bir devlet başkanı nasıl adil olunur, bir memleketi ülkeyi nasıl adaletle yönetir, onu bizzat hayatıyla pratiğiyle uygulamıştır. Bir zamanlar şirk üzerinde iken putperest adına faaliyetler yürüten bir kişi iken bu anlamda cehalet karanlığında iken nurla İslam’la tanıştıktan sonra bir insan nasıl değişir manevi olarak arındırır bizzat uygulayıcıydı.  Hz. Ömer mutlaka bilinmeli, ondan her mümin mutlaka nasibini almalıdır." ifadelerini kullandı.

Yılmaz,Bu vesile ile Tüm Halkımızı 3 Aralık Cumartesi günü Kongre Merkezinde Hz.Ömer'i anma ve anlama etkinliğine davet ediyoruz,diye konuştu.

hz-omer-agrida-anilacak-.gif

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.