1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HÜDAPAR Ağrı il Başkanlığından Gazeteciler günü mesajı
HÜDAPAR Ağrı il Başkanlığından Gazeteciler günü mesajı

HÜDAPAR Ağrı il Başkanlığından Gazeteciler günü mesajı

HÜRDAVA Partisi Ağrı il Başkanlığı tarfından Dünya gazeteciler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.Mesajda

A+A-

Dünyanın belki de en zor ve fedakârlık isteyen mesleklerinden biri olan gazeteciliği icra eden bireyler olarak siz değerli basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyoruz.
 

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, dünyanın hemen her yerinde ama özellikle de yaşadığımız coğrafyada gelişen olayların dünya gündemine taşınmasının ve insanların en doğru şekilde bilgilendirilmesinin ne kadar mühim olduğu inkar edilemez bir gerçektir.
 

İnsan hayatına bir ağaç kadar değer verilmediği böylesi bir zaman diliminde ve ortamda gazetecilik yapmak elbette ki kolay bir iş değildir. Ancak toplum için en az ekmek ve su kadar elzem olan doğru bilgilendirme hakkını sağlayan neferler olarak, gazetecilerin omuzlarındaki ağır görevin bilincindeyiz ve verdikleri çabayı takdirle karşılıyoruz. 
 

Gelişen olaylar sonucu oluşan/oluşturulan gayri insani yansımalar karşısında bilgi kirliliği adeta zirve yapmış, hakikatler olabildiğince yalan ve çarpıtmaların gölgesinde kalmıştır. 
 

Böylesi bir dönemde gazeteci kimliği ile hareket eden her bir bireyin doğru, tarafsız, hakkaniyet ölçüsü içerisinde hareket etmesi ve adaletin aydınlık yüzünün karanlığa mahkûm edilmesine müsaade etmemesi hayati bir önem arz etmektedir.  
 

Gazetecilerin, cesur bir habercilik anlayışı ile toplumu bilgilendirmesinin ne kadar mühim olduğu herkesçe takdir edilmektedir. Basın mensupları, görevlerini icra ederken hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, bireylerin temel hak ve hürriyetlerine saygılı olmalıdır. Gazetecilik mesleği icra edilirken ahlaki değerler her şeyin üzerinde tutulmalı, bu hakikatten saparak eksenleri kayanların ise bu ulvi mesleğe halel getirmesine müsaade edilmemelidir.
 

Bu duygu ve düşünceler ile her ne olursa olsun ve neye mal olursa olsun toplumu doğru bilgilendirme adına ilkeli bir duruş sergileyen tüm basın mensuplarının ‘10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.