1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hdp'li Taşdemir: Avrupa'dan Düşman İthal Etmeye Başladılar
Hdp'li Taşdemir: Avrupa'dan Düşman İthal Etmeye Başladılar

Hdp'li Taşdemir: Avrupa'dan Düşman İthal Etmeye Başladılar

HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, Türkiye ve Avrupa ilişkileriyle ilgili "İçeride düşman kalmayınca şimdi Avrupa'dan düşman ithal etmeye başladılar fakat bu halk artık düşman ve düşmanlık yorgunu.

A+A-

HDP  Ağrı  Milletvekili  Dirayet Taşdemir,  Türkiye ve  Avrupa ilişkileriyle ilgili "İçeride düşman kalmayınca şimdi  Avrupa'dan düşman ithal etmeye başladılar fakat bu halk artık düşman ve düşmanlık yorgunu. Halklar ve özellikle biz kadınlar kin ve nefret duymadan, ötekileştirilmeden birbirimizin yüzüne bakmak, birbirimize saygı ve güven duymak istiyoruz" dedi.

HDP'li  Dirayet Taşdemir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, anayasa değişiklik sürecine kadınların dahil edilmediğini savunarak, eleştirilerde bulundu. Referandum sürecinde, kadınların görüşlerinin kamuoyuyla paylaşmasının engellendiğini ileri süren Taşdemir, "AKP, ülkede herkesi birbirine düşmanlaştırdı. İçeride herkes en az bir kere düşman olmaktan nasibini aldı. İçeride düşman kalmayınca şimdi  Avrupa'dan düşman ithal etmeye başladılar fakat bu halk artık düşman ve düşmanlık yorgunu. Halklar ve özellikle biz kadınlar kin ve nefret duymadan, ötekileştirilmeden birbirimizin yüzüne bakmak, birbirimize saygı ve güven duymak istiyoruz. 16 Nisan'ı, bize kin, nefret, ölüm ve şiddet dışında bir şey vaat etmeyen bu zihniyete dur demek için tarihi bir fırsat olarak görüyoruz. Hayırlarımızın bir arada olması hepimizi özgürleştirecek ve bu ülkeyi daha demokratik yapacaktır. Kadınlar olarak hep birlikte yan yana durarak 'hayır'ı çoğaltacağız ve mutlaka kazanacağız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.