1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın Milletvekilliği Düşecek mi ?
HDP  Ağrı  Milletvekili  Leyla Zana'nın Milletvekilliği Düşecek mi ?

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın Milletvekilliği Düşecek mi ?

Mecliste, HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin dosyayı görüşmek üzere 5 kişilik hazırlık komisyonu kuruldu.

A+A-

Mecliste,  HDP  Ağrı  Milletvekili  Leyla Zana'nın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin dosyayı görüşmek üzere 5 kişilik hazırlık komisyonu kuruldu.

Meclis Anayasa ve Adalet Komisyonları üyelerinden kurulu Karma Komisyon,  Leyla Zana'nın "1 Ekim 2016 ila 30 Nisan 2017 döneminde ant içmeden aralıksız olarak Genel Kurulun 212 birleşimine katılmaması nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesine" ilişkin dosyayı ele almak üzere toplandı.

Komisyona başkanlık eden  AK Parti  İstanbul  Milletvekili  Mustafa Şentop, öncelikle bir hazırlık komisyonu kurulmasının gerektiğini belirterek, bu komisyonun hazırlayacağı rapor üzerinden karma komisyonda görüşme yapacaklarını ifade etti.

Hazırlık komisyonunun 5 kişiden oluşacağını vurgulayan Şentop,  AK Parti'den 3,  CHP'den 1 ve  HDP'den 1 üye olmak üzere kura usulüyle bu komisyona üye belirleneceğini kaydetti.

Çekilen kura sonucunda  AK Parti'den  Ankara  Milletvekili  Murat Alparslan,  Nevşehir  Milletvekili  Murat Göktürk ve  Adıyaman  Milletvekili  İbrahim HalilFırat,  CHP  Muğla  Milletvekili  Akın Üstündağ,  HDP  Iğdır  Milletvekili  Mehmet Emin Adıyaman hazırlık komisyonuna üye olarak seçildi.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.