1. HABERLER

  2. KİMDİR

  3. Hazım Körmükçü kimdir? - Kaç Yaşında Aslen Nereli, Mesleği
Hazım Körmükçü kimdir? - Kaç Yaşında Aslen Nereli, Mesleği

Hazım Körmükçü kimdir? - Kaç Yaşında Aslen Nereli, Mesleği

Hazım Körmükçü, 30 Ocak 1965 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babasının adı Okay Körmükçü’dür. Tiyatrocu bir aileden gelmektedir.

A+A-

Hazım Körmükçü kimdir?

Hazım Körmükçü, 30 Ocak 1965 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babasının adı Okay Körmükçü’dür. Tiyatrocu bir aileden gelmektedir. Darülbedayi'nin önemli oyuncularından Hazım Körmükçü'nün torunudur. Ayrıca kız kardeşi Pelin Körmükçü ve kuzeni Hikmet Körmükçü oyuncudur. Soyisminin manası ise : Körmük, eskiden günümüzdeki sirk anlamına gelen bir kelimeymiş. İçinde gözbağcıların, sihirbazların, hokkabazların, pehlivanların, cambazların ve pek çok temaşa sanatının sergilendiği yer. Bunları icra edene de ‘Körmükçü’ diyorlarmış. 
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Konservatuardan mezun olduktan sonra İstanbul Şehir Tiyatrosu'da oyuncu olarak çalışmaya başladı.
Tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok sinema filmi ve dizilerde de rol almıştır.

Sinema,dizi,tiyatro oyunculuğu kadar müziğe de ilgisi ile bilinen Hazım Körmükçü 2012 yılında “İç Güdü” adlıyla enstrümantal bir albüm çıkardı.

Hazım Körmükçü, dizi ve sinema müzikleri dışında kendi enstrumantal gösteri ve konser çalışmalarına da devam ediyor. Vurmalı saz'lar, Afrika-Latin Percussion, Kaval, Ney, Piano çalabilmektedir.

Hazım Körmükçü, Necati Şaşmaz’ın yapımcılığında 2015 yılında yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı, başrollerini; Orhan Kılıç, Hakan Eratik, Sümeyra Koç, Deniz Uğur, Kerem Alışık, Şevval Sam, Barış Bağcı, M. Ali Kaptanlar, Caner Çandarlı, Sadi Ali Cengiz’in paylaştıkları “Kara Kutu” adlı dizide Reşit karakterini canlandırdı.

Evlilikleri :

1.eşi : Hazım Körmükçü’nün ilk eşinden Hazel (d.1991) adında kızı vardır. 
2.eşi : 1998 yılının başlarında Oyuncu İpek Tuzcuoğlu ile evlendi. 4 yıllık evlilikten sonra 2002 yılında boşandı. 
3.eşi : Hazım Körmükçü, 20 Nisan 2003 tarihinde evlendiği Türk halk müziği sanatçısı Hilal Özdemir’den 2014 yılında boşandı. Ada (d.2004) adında oğlu ve Ayka (d.2006) adında kızı vardır. 
Hazım Körmükçü, Ağustos 2017 ayında Fenerbahçe TV spikerlerinden Zeynep Tandoğan ile nişanlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Diğer Ziyaretçilerle Düşüncelerini Paylaş!