1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hayvan Barınağına Yeni Adres
Hayvan Barınağına Yeni Adres

Hayvan Barınağına Yeni Adres

Zonguldak İl Genel Meclisi'nde Zonguldak-Ankara yolu mevkisinde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon ve Bakımevi'nin Sofular köyündeki katı atık...

A+A-

Zonguldak İl Genel Meclisi'nde Zonguldak-Ankara yolu mevkisinde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon ve Bakımevi'nin Sofular köyündeki katı atık bertaraf tesisi mevkisine yapılması kararlaştırıldı.

Zonguldak İl Genel Meclisi, Necdet Karaveli başkanlığında toplandı. Gündemin 5. maddesinde bulunan, Elvanpazarcık beldesi hudutları dahilinde Zonguldak - Ankara Karayolu kenarında bulunan İl Genel Meclisi ve Zonguldak Belediyesi arasında imzalanan protokol ile işletilen Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon ve Bakımevi, kapasitesi üzerinde hizmet veren ve mevcut yeri itibariyle büyüme alanı bulunmadığından, ayrıca; hayvan barınağının karayolu kenarında bulunması can ve mal güvenliği açısından büyük tehlike arz ettiğinden; Sofular köyünde Katı Atık Bertaraf Tesisi yanındaki 20 dönümlük orman arazisine yapılmasının uygun olduğu tespit edildi. Araziyle ilgili alınması gereken izin, irtifak gibi iş ve işlemlerin, 2018 yılı yatırım programına alınmasıyla ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler, Çevre ve Sağlık ile ARGE Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporları oy birliği ile kabul edildi.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.