1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hakkari Valiliği, Bazı Eylem Ve Etkinlikler Yasaklandı
Hakkari Valiliği,  Bazı Eylem Ve Etkinlikler Yasaklandı

Hakkari Valiliği, Bazı Eylem Ve Etkinlikler Yasaklandı

Hakkari Valiliği, kentte yapılacak çadır kurma, stant açma ve oturma eylemi gibi eylem ve etkinlikler bir ay süreyle yasakladı.

A+A-

Hakkari Valiliği, kentte yapılacak çadır kurma, stant açma ve oturma eylemi gibi eylem ve etkinlikler bir ay süreyle yasakladı.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, "Terör örgütünün planlarının ve terör olaylarının bertaraf edilmesi amacıyla tesis olunan huzur ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesi (m) bendi, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. Maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C Maddesi hükümleri gereğince; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan miting, basın açıklamaları, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun Üçüncü Bölüm Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler başlıklı 11. Maddesi (m) bendi gereğince 2 Ocak 2018 tarihi ile 31 Ocak 2018 tarihi de dahil olmak üzere 30 gün süre ile mevzuat hükümleri doğrultusunda izne bağlanmasına; çadır kurma, stant açma, oturma eylemi gibi türdeki eylem ve etkinlikler ise aynı hükümler doğrultusunda Hakkari il merkezi ve ilçelerinde 2 Ocak 2018 tarihi ile 31 Ocak 2018 tarihi de dahil olmak üzere 30 gün süre ile valiliğimizin 29/12/2017 tarih ve 2017/785 sayılı olurlarıyla yasaklanmıştır" denildi.

Ağrısöz

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.