1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Gürpınar’da ‘Eğitim Değerlendirme’ Toplantısı
Gürpınar’da ‘Eğitim Değerlendirme’ Toplantısı

Gürpınar’da ‘Eğitim Değerlendirme’ Toplantısı

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında Gürpınar ilçesinde "eğitim değerlendirme" toplantısı yapıldı.

A+A-

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında Gürpınar ilçesinde "eğitim değerlendirme" toplantısı yapıldı.

Gürpınar Atatürk Ortaokulunun konferans salonunda düzenlenen toplantı, Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Seçkin'in sunumuyla başladı. Gürpınar ilçesinde yeni yapılan okullar, pansiyonlar, ilçenin akademik başarı durumu, sosyal ve kültürel faaliyetler, projeler, kampanyalar, veli-okul işbirliği, normal eğitime geçiş gibi konular hakkına bilgiler aktaran Seçkin, Gürpınar ilçesinin eğitim durumunun iyi bir noktada olduğunu söyledi.

Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Seçkin'in ardından genel bir değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise, Van'ın eğitim başarısında ilçelerin performanslarının etkili olduğunu belirterek, bu anlamda Gürpınar ilçesinin Van'ın başarı oranına iyi bir katkısı olduğunu söyledi. Her anlamda Gürpınar ilçesinin iyi bir sinerji oluşturduğunu belirten Kırekin, "10 bin öğrencisi ile Gürpınar ilçemiz eğitimde iyi bir yere sahip. Başarı oranı da bir o kadar iyi. Bu anlamda ben emeği geçenleri kutluyorum. Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip bir ilçe. Dağınık yerleşim olması hasebiyle bazen dezavantaj yaşıyoruz. Ama iletişim kanalları iyi olunca mesafeler yakınlaşıyor. Nitekim rakamlar ve göstergeler de bunu gösteriyor. Bu da burada iyi bir sinerjinin oluştuğunu gösteriyor. Bu sinerji eğitime sirayet edince bir başarı kültürü oluşuyor. Son iki yılda eğitimcilerimizin büyük gayreti ile ilçemiz iyi bir noktaya geldi. Bu kültür ilçede oluşunca, başarı katlanarak devam eder. Gürpınar bizim için önemli bir ilçe. Dinamik, hareketli bir ilçe. İyi bir yönetim anlayışı sergilediğimiz vakit, başarıyı elde etmiş oluruz" dedi.

Kırekin'in ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici, genel bir değerlendirmede bulunurken, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Ermiş, din öğretiminin gerekliliği, önemi ve imam hatiplerle ilgili genel bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, ortaöğretim ile ilgili, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Uçkan ise taşımalı eğitim konusunda bilgiler aktadır.

Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü heyeti, Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı'yı makamında ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.