1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. Gürkan Güneş Yazdı. ' Bahar Kokan Çocuklarımız ... '
Gürkan Güneş Yazdı. ' Bahar Kokan Çocuklarımız ... '

Gürkan Güneş Yazdı. ' Bahar Kokan Çocuklarımız ... '

Köşe Yazarı Gürkan Güneş'in ' Bahar Kokan Çocuklarımız ... ' adlı köşe yazısı

A+A-

Evet; maalesef son zamanlarda  hoş haberler almıyoruz. Bahar kokan çocuklarımızın acı haberleri ile canımız yanmaya devam ediyor. Çocuklar bizim geleceğimiz ve geleceğimizin en büyük teminatıdır. 

Tüm hayatımız, tüm düşüncelerimiz çocuklarımızın geleceği üzerine değil mi? 

Peki bu sonlar neden ? 

Çocuklarımız savunmasız ilgimize, şefkatimize, sevgimize ihtiyacı olan çocuklarımızın neden böylesine kötü haberlerini alıyoruz? 

Nerede eksik yapıyoruz ? 

Neden koruyamıyoruz? 

Son zamanlarda yaşanan acı olaylardan sonra bu soruları kendimize sorup durduk. 

İnsanoğlunun en masumu çocuklar değil midir? 

Parklarda, kırlarda, huzurla, özgürce koşmak varken ufacık mezar onlara değer mi?

Bahar kokan çocuklarımıza sevgimizi, şefkatimizi eksik etmeyelim. Çocuklarımızda bizden sadece bunu istiyor. İlgi, sevgi ve şefkat. 

Leyla’mız, Eylül’ümüz son bir hafta içerisinde bizi yasa boğdu, uzaklara dalmamıza ve hatta zaman zaman insanlığımızdan utanmamıza kadar sürükledi.

Leyla’mızın kaybolduğuna dair ilk haberi Ramazan Bayramında cemaat olarak gittiğimiz bayramlaşma ziyareti esnasında aldık. Yakını tarafından atılan mesaj da şu ifadeler yer alıyordu. ‘ Leyla kızımızı 2.5 saattir köyde arıyoruz fakat bulamadık. Lütfen haberi paylaşın. ‘ Beni de sizler gibi en çok etkileyen küçücük masum bir kız çocuğu oluşu, boncuk gözleriydi. Kaçırılma olayının ilk anından itibaren Leyla kızımızı arama faaliyetleri içerisinde olduk. STK’lar, siyasi, bürokrasi önderleri, gönüllü vatandaşlarımız büyük bir birlik ve beraberlik göstererek, kızımız için arama kurtarma ekibi oluşturdu. Gün boyu yaklaşık 200 kişilik ekip AFAD ekiplerinin vermiş olduğu doğrultular esnasından arama kurtarma çalışmalarını yaptı. Leyla kızımızı bulamadan geri dönen arkadaşlarımız büyük bir hüzünle evlerine geri döndü. Lakin, içlerinde Leyla kızımızın yaşadığına dair kocaman bir umut hala vardı, ta ki 18. güne kadar …

Leyla kızımızın cansız bedenine ulaştığı haberi de tıpkı kaybolduğu zaman gelen bir mesaj gibiydi. ‘ Maalesef Leyla kızımızın cansız bedenine ulaşıldı. ‘ …

Henüz Eylül kızımızın acısı bitmemişken, birde boncuk gözlü kızımız Leyla’mızın acısı …

O an kimse bir şey diyemedi, herkes kalakaldı, boğazları düğüm düğüm oldu.

Ne söylenebilir ki, çocuklarımız bizim umudumuz, umudumuza bunları yapanlara ne söylenebilir ki !

Bu güzel, tertemiz çocuklarımızı koruyamadıklarımıza mı yanalım yoksa; bunlara bu vahşeti yaşatanlarla aynı ırk olduğumuza mı ?

‘ Toprak utandı, su utandı, tabut utandı bahar kokulu çocukları yıkayıp gömmekten. Ama insan dediğimiz cani utanmadı katledip öldürmekten! Yok olasın dünya. ‘

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.