1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜRKAN GÜNEŞ – AHMED-İ HANİ GURURLA ANILDI
GÜRKAN GÜNEŞ – AHMED-İ HANİ GURURLA ANILDI

GÜRKAN GÜNEŞ – AHMED-İ HANİ GURURLA ANILDI

4-6 Ağustos tarihleri arasında Doğubayazıt Belediyesi tarafından organize edilen ” Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali ” sona ermesinden itibaren, hemşehrilerimiz şu ifadeyi sıkça kullanmaya başladı. “Ahmed-i Hani Gururla Anıldı”

A+A-

4-6 Ağustos tarihleri arasında Doğubayazıt Belediyesi tarafından organize edilen ” Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali ” sona ermesinden itibaren, hemşehrilerimiz şu ifadeyi sıkça kullanmaya başladı. “Ahmed-i Hani Gururla Anıldı”

Evet, bölgenin en görkemli ve geniş katılımlı festivalinde kimsenin burnu bile kanamadan başarı ile tamamlanmasının ardından ben de aynı ifadeye katılıyorum.

“Ahmed-i Hani Gururla Anıldı”

Buradan bir kez daha emeği geçen herkesi tebrik ediyor,  teşekkür ediyorum.

Doğubayazıt Belediye Başkanlığına Kayyum olarak atanan ve aynı zaman da Kaymakamı Edirne’li Ulaş Akhan’ a memleketimiz için büyük önem ve değere sahip olan Ahmed-i Hani’ yi gerek Ulusal Televizyon kanallarında canlı yayınlar ile gerek ünlü sanatçıların sosyal medya üzerinden paylaşımları ile ülkemize ve Dünya’ya anlatma çabasında olduğu için teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.

BEKLENTİ YÜKSELDİ

Toplumun her kesimini memnun etmenin mümkün olmadığını biliyorum. Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali programı açıklandıktan sonra, organizasyonu eleştirenler oldu.

Eleştirilere elbette saygı duyuyorum, her bireyin kendi düşüncesi vardır, olmalı da.

Yerli sanatçıların neden yer almadığına dair eleştiriler sıklıkla karşımıza festival sonrası çıktı. Şahsı fikrim kesinlikle bir art niyet olmadığı yönünde. Kaldı ki; gelen sanatçıların bir çoğu Ağrı’lı idi. Herkes gibi bizlerde festival organizasyonun da emeği geçenlere ulaşarak, yapabileceğimiz ne varsa buradayız, çorba da bizim de tuzumuz olsun dedik. Memleketimizin reklam ve tanıtımı için çok önemli yer sahibi olan “Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali” için şahsım ve ekibim destek verdi. Ve tekrar unutulmasın ki bu festival aslında bizim için ” Memleket Meselesi ” değerindeydi.

Doğubayazıt Belediyesinin Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ nden alnının akı ile tamamlanması ile birlikte, kamuoyunda sıkça şu sorular gündeme geldi.

“Gelecek yıl festival yapılacak mı?”
“Sanatçı olarak kimler getirilecek?”
“Festival süresi uzatılacak mı?”

gibi soruların yanında,

“Daha ünlü sanatçılar getirilmeli”

görüşleri de sıkça konuşulmaya başlandı. Gelecek yıl Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali için bölge halkının belediyeden beklentisi oldukça yükseldi

AMAN NAZAR DEĞMESİN

Doğubayazıt geçmişte kamu kurum kuruluşlarının birbirleri ve siyasi otorite ile yaşanan tartışmalara sıkça şahit oldu.

Tartışmalar ve yaşanan olumsuz gelişmeler beraberinde hizmet akışının yavaşlamasına ve hatta durmasına neden oldu.

Son zamanlarda kamu kurum kuruluşları birbirleri ve siyasi otorite ile barış ve uyum içinde çalışmaya başlamasından oldukça memnunum. Doğubayazıt kavgalardan, tartışmalardan ve kırılmalardan çok çekti.

Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali de gösterdi ki, Doğubayazıt’ta Siyasisi, Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Polis Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları ile uyum ve barış içinde çalışıyor ve herkes hizmet aşkı içerisinde.

Aman nazar değmesin.

İşin ana fikri; bu organizasyon ile “Ahmed-i Hani Gururla Anıldı.”

Gürkan GÜNEŞ

Araştırmacı / Yazar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.