1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Güldeniz Önal: "Cev Kupası’nı Hak Ettik"
Güldeniz Önal: "Cev Kupası’nı Hak Ettik"

Güldeniz Önal: "Cev Kupası’nı Hak Ettik"

Eczacıbaşı VitrA'nın tecrübeli oyuncusu Güldeniz Önal, CEV Kupası'nı kazanmayı hak ettiklerini ifade etti.

A+A-

Eczacıbaşı VitrA'nın tecrübeli oyuncusu Güldeniz Önal, CEV Kupası'nı kazanmayı hak ettiklerini ifade etti. Önal, Türkiye'de voleybolun üst seviyeye çıktığını belirterek, "Yeni nesile önerim, çıt kırıldım olmadan yola devam etmeleri" dedi.

CEV Kupası'nı kazanarak tarih yaran Eczacıbaşı VitrA'da başarılı oyuncu Güldeniz Önal açıklamalarda bulundu. Genç ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını belirterek sözlerine başlayan Önal, "Bunun sonucunda hedeflerimizin hepsini gerçekleştirmek için uğraşıp savaşacağız. Her maçı savaşarak kazanıyoruz. CEV Kupası'nda favoriydik. Ama sonuçta bu kadın voleybolu. Kadın voleybolunda gününüzde değilseniz maçı kaybedebiliyorsunuz. Biz çok şükür deplasmanlarda güzel sonuçlar elde ettik. Sonunda emeğimizin karşılığı olan CEV Kupası'nı hak ettik ve kazandık" dedi.

"Voleybolun, futbol gibi güçlü lobisi yok"

Ligdeki final serisinde Vakıfbank'la karşılaşacakları hatırlatılan Güldeniz, "Biz kupayı almak için yola çıktık. Maç maç bakıp her maçta savaşacağız. Karşımızda çok iyi bir takım var. Güzel bir müsabaka ve atmosferle umarım kupayı kazanırız" diye konuştu. Takımın kimyasının çok iyi olduğunu da sözlerine ekleyen başarılı voleybolcu, "Takım kimyası tuttu. Herkes birbirine saygı duydu. Seneye Şampiyonlar Ligi var ama konuşmak için çok erken. Yeni gelecek veya gidecek oyuncular var. Seneye ben buradayım. Yine aynı yapıyla gidilecektir. Voleybolda birçok aşama var. Çocuklar artık daha fazla voleybol oynuyor. Televizyon yayınları ve basın mensupları daha fazla. Ama hiçbir zaman futbol gibi olamayacağız. Öyle bir lobimiz maddi gücümüz yok. Her geçen gün artan bir voleybol var. Yabancı oyuncular İstanbul'da kalmak istiyor. Türkiye'nin voleybol seviyesi çok yüksek" açıklamasını yaptı. Son olarak voleybola başlayacak olan gençlerle ilgili konuşan Güldeniz Önal, "Yenin nesil, çıt kırıldım olmasın. Bize göre olanakları çok fazla. Bunları değerlendirmeleri lazım. İyi sahalarda oynama imkanları var. Herkes farklı dönemlerde zorluk çekmiş. Büyük olanaklara sahipler bunları değerlendirsinler. Tutunabilmek için çok çalışmaları gerekiyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Diğer Ziyaretçilerle Düşüncelerini Paylaş!