1. HABERLER

  2. YAŞAM/HOBİ

  3. Göz Alıcı Resimler Samek’lerde Ortaya Çıkıyor
Göz Alıcı Resimler Samek’lerde Ortaya Çıkıyor

Göz Alıcı Resimler Samek’lerde Ortaya Çıkıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet sunan Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) eğitimler...

A+A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet sunan Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) eğitimler farklı branşlarla devam ediyor.

Sapanca SAMEK'de yer alan Resim Atölyesi Sınıfı dersine katılan kursiyerler zengin resimler ortaya çıkarıyor. Eğitmen Emsal Şen derslere yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Öğrencilerime Resim Sanatı'nın temel öğelerinden başlayarak öncelikle kara kalem, perspektif, üçüncü boyut gibi kavramları öğretiyorum. Öğrenimleri tamamladıktan sonra renk bilgisi ve yağlı boya çalışmaları yapıyoruz. Realist çalışmalar yanında soyut çalışmalara da değiniyoruz. Derslerimize çok yoğun bir ilgi var. Öğrencilerimiz severek bu sanatı icra ediyor ve her sene SAMEK Resim Atölyesine katılım artıyor. Öğrencilerime her fırsatta ifade ediyorum; resim duygu ile yapılan bir sanattır. Göz alıcı resimler ancak duygu ile ortaya çıkar" dedi.

Kursiyer Hatice Korkmaz ise, "SAMEK ile bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım. Arkadaşım resimlerini internette paylaşıyordu ve gerçekten çok beğeniyordum. Zaten her zaman içimde resim kursuna katılma isteği vardı. Bu isteğimi SAMEK ile gerçekleştirdim. Derslerimiz çok keyifli geçiyor. Sosyal ortam olarak gerçekten çok hoş. Ben burada bir sanat öğreniyorum ve her zaman bu sanatı devam ettireceğim. Sanat insanları değiştirebiliyor. Her yere bakış açım değişti ve bunu resim yapmaya borçluyum. Bir sanatla uğraşmak başlı başına keyif veren bir şey ve resim yapmak ruhumu dinlendiriyor" diye konuştu.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.