1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gölcük İhalesi Belediye Encümeni’nin kararıyla iptal edildi.
Gölcük İhalesi Belediye Encümeni’nin kararıyla iptal edildi.

Gölcük İhalesi Belediye Encümeni’nin kararıyla iptal edildi.

Bolu’nun en güzel mesire alanlarından biri olan Gölcük Tabiat Parkı, bütün tepkilere rağmen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ısrarcı tutumu sonucu ihaleye çıkarılmıştı.

A+A-

Bolu’nun en güzel mesire alanlarından biri olan Gölcük Tabiat Parkı, bütün tepkilere rağmen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ısrarcı tutumu sonucu ihaleye çıkarılmıştı. İhaleyi 116 bin lira ile en yüksek teklifi veren Düzceli İşadamı Kurtuluş Tokcan kazanmıştı. İhale sonucuna göre kamuoyunda yapılan ilk değerlendirmelerde Başkan’ın iptal edeceği yönünde kanaat oluşmuştu. Kamuoyunun bu tespiti doğru çıktı. Ancak ihaleyi iptal etme konusunda topu taça atan Alaaddin Yılmaz, kendisinin alması gereken bu sıkıntılı kararı encümene havale etti. İhale Başkan’ın isteği doğrultusunda Belediye Encümeni’nin kararıyla iptal edildi.  
       Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Bolu Belediyesi’ne devrolan Gölcük Tabiat Parkı’nın yapılacak olan bungalov evler, Dağ Köşkü ve Göl Gazinosu gibi bazı tesisler ihaleye çıkarılmıştı. Bolu’nun en güzel mesire alanlarından biri olan Gölcük’ün ihaleye çıkarılacağını öğrenen vatandaşlar, burasının ranta açılmasını protesto ederek çeşitli eylemler gerçekleştirmişlerdi. 
       İhale yasalara uygun şekilde yapıldı        
       Ülke çapında oluşan tepkilere rağmen, ısrarla kararından dönmeyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ihaleyi yapmaktan geri durmadı ve ihaleyi yaptı. 12 firmanın katılımıyla gerçekleşen ihale, Kamu İhale Kanunu’na uygun bir şekilde yapıldı. İhale 116 bin lira ile en yüksek teklifi veren Düzceli İşadamı Kurtuluş Tokcan’da kaldı.  
        İhale neden iptal edildi?
       19 Aralık’ta yapılan ihalenin sonucu ortaya çıkar çıkmaz ilk değerlendirmeleri yapan kamuoyunda, "Alaaddin Yılmaz’ın beklemediği bir sonucun ortaya çıktığı ve bu nedenle Başkan’ın bu ihaleyi iptal edeceği yönünde" görüş hakim oldu. 
       Yılmaz topu taça attı
      İhalenin neticelendirilmesi konusunda topu taça atan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “kararı encümen verecek” diyerek günler öncesinden sorumluluğu üzerinden atmış oldu. Bugün toplanan Bolu Belediyesi Encümeni, Gölcük’te bazı proje değişikliklerine gidileceği, bölgede yapılacak tesislerin belediye tarafından yapılarak ihaleye yeniden çıkılacağı gibi bahanelerle, Alaaddin Yılmaz’ın isteği doğrultusunda ihale iptal kararı aldı.   


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.