1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gazeteci Nihat Aydın'ın Oğlu Abdulkadir Aydın Kalp Krizi Geçirdi!
Gazeteci Nihat Aydın'ın Oğlu Abdulkadir Aydın Kalp Krizi Geçirdi!

Gazeteci Nihat Aydın'ın Oğlu Abdulkadir Aydın Kalp Krizi Geçirdi!

Ağrı'nın bitmek bilmeyen çilesinin başını Sağlık çekiyor. Daha birkaç gün önce Ağrılı İş Adamı Kasım Çelik'in kalp krizi sonucu vefat etmesi bize daha kaç kişi ölecek sorusunu aklımıza getirdi.

A+A-

Şimdi de Ağrı'lı Meslektaşımız Gazeteci Nihat Aydın'ın 23 yaşındaki oğlu Abdulkadir Aydın geçirdiği Kaslp Krizi nedeniyle Erzurum'a kaldırıldı. 

Merkezi Ağrı da olan Ortadoğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı melesktaşımız Nihat Aydın'ın oğlu Abdulkadir Aydın (23) geçirdiği kalp krizi sonrası Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde anjio oldu.

Özellikle Ramazan ayı ve sonrasında sıklıkla görülen kalp rahatsızlıklarının Ağrıda tedavi edilememesi sebebiyle Erzuruma sevki yapılan ve Erzurum da tedavi altına alınan Abdulkadir Aydın ve meslaktaşımız Nihat Aydın'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ağrı Sağlık Alanında Gelişemiyor!
Çevre illere ve Ağrı ilinden daha az gelişmiş olan illere dahi bakıldığında pek çoğunda Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bulunuyor olması Ağrılıları şaşırtıyor. Ağrı’nın sürekli olarak gelişen illerden biri olmasına rağmen hala bir hastaneye sahip olmamaları sağlık alanındaki gelişmelerin yavaş olduğunu gösteriyor. Hastalığı nedeniyle hastane arayan Ağrılıların gittiği illerden olan Erzurum ise yol şartlarının yeterince iyi olmaması ve zamanında yapılamayan müdahaleler nedeniyle Ağrılı vatandaşlara mezar olabiliyor. Yolda can veren Ağrılı sayısı arttıkça halk bu alanda daha çok isyan ediyor. 

Zengin fakir demeden çoluk çocuk yollara düşen Ağrılı vatandaşlar 3 saatlik Erzurum yolunda çile çekiyor. Ağrı’da sadece normal hastaların tedavisinin yapılabildiği yerler olması ve Ağrı’da maddi imkansızlığın fazla olmasından dolayı Erzurum’a yapılan yolculuklar hem maddi hem de manevi kayıplara neden oluyor. 

Defalarca Yazmıştık! Ağrı'da İlk Sağlık Sorunları Çözülmeli . 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.