1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fotoğrafçıların Taşeron Mesaisi
Fotoğrafçıların Taşeron Mesaisi

Fotoğrafçıların Taşeron Mesaisi

Taşeron işçi düzenlemesiyle 900 bin işçinin kadroya geçmesi planlanırken, kadro başvurusu için gerekli evrakların başında gelen vesikalık fotoğraflar,...

A+A-

Taşeron işçi düzenlemesiyle 900 bin işçinin kadroya geçmesi planlanırken, kadro başvurusu için gerekli evrakların başında gelen vesikalık fotoğraflar, ülke genelindeki fotoğrafçıların yüzünü güldürdü.

Yeni yılın ilk mesai günü olan 2 Ocak'ta başlayan taşerondan kadroya geçiş başvuruları, fotoğrafçıların yeni ekmek kapısı oldu. 900 bin kişiyi yakından ilgilendiren başvurularda, tüm taşeronlardan istenen vesikalık fotoğraflar nedeniyle fotoğrafçılar yoğun mesai yapıyor. Aydın'da da kadroya geçmek isteyen taşeronlar vesikalık fotoğraf için fotoğrafçıların yolunu tuttu.

Gece mesaisi yapıyorlar

Aydınlı fotoğrafçılardan Stüdio Gold Ortakları Serkan Yorgancı ve İsmail Çulha taşeronlardan istenen vesikalık fotoğraflar sayesinde işlerinin hareketlendiğini belirterek, "İşyerimiz her gün yüzlerce taşeron gelerek vesikalık fotoğraf çekiliyor. Hastaneler ve çeşitli kamu kurumlarına yakın olmamız sebebiyle geceleri mesaiye kalarak yoğun talebe karşılık vermeye çalışıyoruz. 2-11 Ocak arası yapılacak olan kadro başvuruları sayesinde işlerimize hareket geldi. Hükumetimiz, hem taşeronların hem de bizim yüzlerimizi güldürdü" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı (IHA)

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.