1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erzurum Şehir Hastanesi 500 Kişilik Karantina Hastanesine Dönüştürüldü
Erzurum Şehir Hastanesi 500 Kişilik Karantina Hastanesine Dönüştürüldü

Erzurum Şehir Hastanesi 500 Kişilik Karantina Hastanesine Dönüştürüldü

Erzurum valisi Okay Memiş, Korona Virüsü’nün yayılmaya başladığı İran’dan Türkiye’ye getirilen Türk vatandaşları için Şehir Hastanesi’nde 500 yatak hazırlandığını açıkladı.

A+A-

Erzurum’da yapımı tamamlanan ve açılış yapılmaya hazırlanan şehir hastanesi, bölgeden gelebilecek Türk vatandaşlarının gözlem altında tutulacağı hastaneye dönüştürüldü.

Doğubeyazıt’ta açılacak olan Sahra Hastanesi’nde ilk müdahaleleri burada yapılacak olan Türk vatandaşları, 14 gün kontrol altına alınmaları durumunda Erzurum’a sevk edilecek.
Erzurum Valisi Okay Memiş, şehir hastanesinde yetkililerle bir toplantı yaparak hastanede incelemelerde bulundu.
 


Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne giden Vali Memiş, Sağlık İl Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Başhekim Dr. Mahmut Avcı ve diğer yetkililerle bir araya geldi. 

Son durum hakkında bilgi alan Vali Memiş, “Korona virüsüne karşı devletimiz bir takım tedbirler almakta. Bunlardan bir tanesi de bölgemizi yakından ilgilendiriyor. İran’da virüsün ortaya çıkmasından sonra biz de tedbir aldık. Erzurum bir bölge merkezi. 1500 yatak kapasiteli şehir hastanesi de Türkiye’nin en iyi hastanelerinden bir tanesi. İnşaatı bitti ve açılmaya hazır. Muhtemel senaryolardan biri de İran’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın Erzurum’a getirilmesi oldu. Biz de bu noktada tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sağlık çalışanlarımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Gelmeleri halinde daha izole bir yer olan Şehir Hastanesi’nde müşahede altında olacaklar. Devlet kriz zamanında kendini gösterir. Önemli olan bu gibi durumlarda krizi yönetebilmektir. Bu sağlık hizmetini hep beraber vereceğiz” dedi.

erzurum-002.jpg


erzurum2.jpg


erzurum3.jpg


erzurum4.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
İlgili Haberler