1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Erzincan'da Tarım Haftası Kutlanıyor
Erzincan'da Tarım Haftası Kutlanıyor

Erzincan'da Tarım Haftası Kutlanıyor

Tarım Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yapan Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, "Tarımsal eğitimin başlamasının...

A+A-

Tarım Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yapan Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, "Tarımsal eğitimin başlamasının 172. yılını büyük bir onur ve gururla kutluyoruz." dedi.

İl Müdürü Şahin yayınladığı mesajda, "10 Ocak 1846'da İstanbul-Ayamama Çiftliği'nde "Ziraat Mektebi Aliyesi" adıyla başlayan tarımsal öğretim için kutlama günü kabul edilmiştir. O günden bu yana ivme kaybetmeden gelişmesini sürdüren tarımsal eğitim imkanları giderek gelişmiş günümüz modern tarımının oluşmasına büyük katkılar sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin en önemli eserlerinden biri olan ziraat eğitiminin 172. yıldönümünü kutluyoruz. Mustafa Kemal, Cumhuriyetin kuruluşu sonrası kalkınmanın ancak tarım ile gerçekleşebileceğini gördüğü için o dönemde şu açıklamayı yapmaktadır: "Milli ekonominin temeli ziraattır. Bunun içindir ki ziraatta kalkınmaya büyük önem vermekteyiz." Ülkemiz geride bıraktığımız yıllarda tarımsal eğitim ve öğretimde büyük aşamalar kaydetmiş, tarım sektörümüz sıfır konumundan dünya ülkeleri ile rekabet eder durumuna gelmiştir. Tarım camiasının üyeleri olan bizler her geçen yıl Türk çiftçisine daha fazla hizmet verebilmenin gayreti içerisinde olduk. Tarım sektörünün eğitimi dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir ve asla durmayacaktır. Çünkü bu alanda gelişmenin durması söz konusu değildir. Bu ülkümüz bugüne kadar devam ettiği gibi bundan sonra da büyük bir azim ve gayretle devam edecektir. Daha çok ve daha kaliteli üretim arayışlarımız tüm hızıyla devam edecektir. Tüm dünyanın tarımın önemini daha iyi kavradığı bugünlerde bir tarım ülkesi olan Türkiye'de yıllardan bu yana başarılı çalışmalara imza atan ve ülkemizde tarım sektörünün bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri bulunan tarım teşkilatımızın tarım haftasını en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.