1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erzincan İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı
Erzincan İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı ilk toplantısı Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında gerçekleştirilerek, 2017 yılı içerisinden yapılan...

A+A-

Erzincan İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı ilk toplantısı Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında gerçekleştirilerek, 2017 yılı içerisinden yapılan ve davam eden yatırımlar ve projeler konuşuldu.

Toplantıda açılış konuşması yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş ilk olarak Çalışan Gazeteciler Günü ve idareciler Günü'nü kutladı.

Vali Ali Arslantaş konuşmasına; "Vatandaşlarımızın haber alma hakkının teminatı olan gazetecilerimizin "Çalışan Gazeteciler" Gününü tebrik ediyorum. Kamu kurum ve kuruluşları olarak yatırım ve hizmetlerin yürütülmesinde vatandaş odaklı yönetim anlayışı ile vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikayetlerini dikkate almakta ve planlamalarımızı bu çerçevede yapmaktayız. Bu toplantılarda muhtarları halk günleri, güvenlik, ekonomi toplantıları ilçe toplantıları gibi bu toplantılarda vatandaşlarımızın sorunlarını doğrudan çözümünün sağlanması yanında ilimizin kalkınması, istihdam, yatırım uygulamaların da karşılaşılan sorunlarla koordinasyon gerektiren hususları görüşmekteyiz. 2017 yılında yerel yönetimler hariç toplam 318 projenin yapımı halen devam etmektedir. Bu projelerin toplam bedelleri 4.8 Milyar TL'dir. Önceki yıllardaki harcamalara 1.3 Milyar lira, 2017 yılı ödeneği 328 milyon lira toplam yüzde 83'lük nakdi gerçekleşme ile 272 milyon lira harcanarak hak edişe bağlanmıştır. Aralık ayı sonunda yüzde 90'ının üzerinde gerçekleştiği görülmektedir. Yine il özel idaresi yatırımlarında sulama programında 57 adet, kanalizasyon programında 43 adet, köy sosyal tesisi programımda 54, köy yolları programında 159, içme suyu programında 84 adet, içme suyu kanalizasyon 19 adet, aile destek merkezinde 4 adet olmak üzere 420 proje hayata geçirildi. 2017 yılı içerisinde il özel idareden 68 Milyon lira harcanmıştır" diyerek konuşmasını sürdürdü.

Bakır Evi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, İlçe Kaymakamları, Belde Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ve muhtarlar katıldı.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.