1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erü’de Çiftçilere Eğitim Verildi
Erü’de Çiftçilere Eğitim Verildi

Erü’de Çiftçilere Eğitim Verildi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi tarafından "Çiftçiler Üniversitede" etkinlikleri kapsamında, çiftçilere,...

A+A-

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi tarafından "Çiftçiler Üniversitede" etkinlikleri kapsamında, çiftçilere, buzağı kayıpları ve ithal hayvanlarda solunum sistemi hastalıkları konusunda eğitim verdi.

Genom ve Kök Hücre Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe; Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci, Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz, günümüzde buzağı kayıplarının arttığına dikkat çekerek, çiftçi eğitim programlar hakkında bilgiler verdi. Açılış konuşmasının ardından Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci de, buzağı kayıpları ve ithal hayvanlarda solunum sistemi hastalıklarını anlattı.

Buzağı kayıplarında sağlam bir istatiksel kayıt yapılmadığına vurgu yapan Prof. Dr. İnci, "Hayvancılıkta verimliliği esas alan bir noktada konuyu ele aldığımızda kayıplarımızı bilmemiz gerekmektedir. Yüzdeleri kaç olursa olsun, elimizde sağlıklı verilerin olması bilimsel açıdan çok önemlidir" dedi.

IHA

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.