1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erken Seçim Kararına Siyasi Liderlerden İlk Yorum!
Erken Seçim Kararına Siyasi Liderlerden İlk Yorum!

Erken Seçim Kararına Siyasi Liderlerden İlk Yorum!

Devlet Bahçeli'nin çağrısı üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği basın toplantısında erken seçim kararı alındığını açıkladı. Erken seçim kararı sonrasında siyasilerden ilk tepkiler.

A+A-

Devlet Bahçeli'nin çağrısı üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği basın toplantısında erken seçim kararı alındığını açıkladı. Erken seçim kararı sonrasında siyasilerden ilk tepkiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erken seçim kararını şu cümleler açıklamıştı, "Türkiye hala 16 Nisan'dan sonra eski diye ifade ettiğimiz sistemle yönetilmektedir. Cumhurbaşkanı ile hükümetin uyumu sayesinde sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin hastalıkları ortaya çıkıyor. 2019 Kasım seçimlerine kadar dişimizi sıkmaktan yana olmaktaydı. Suriye ve Irak merkezli yaşanan tarihi önemdeki hadiseler. Türkiye'nin belirsizlikleri bir an önce aşması gerekmektedir. Yeni yönetim sistemine geniş giderek aciliyet göstermektedir. Bahçeli'nin çağrısını yetkili kurullarla görüştük. Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu sorunlar nedeniyle olumlu yaklaştık." 

BAŞBAKAN YILDIRIM: BUYURSUNLAR HERKES MEYDANDA BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALIR

Erken seçim kararı ve İYİ Parti'nin seçime katılımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım "Seçime hangi partinin katılacağının, hangisinin katılmayacağının kararını Yüksek Seçim Kurulu veriyor. Seçimin tarihi belli olduktan sonra Yüksek Seçim Kurulu seçim takvimini açıklar, orada hangi partilerin de seçime girmeye hak kazandığı belli olur. Türkiye'nin iktidarda olan en büyük partisi olarak, AK Parti olarak seçimlere kim katılırsa katılsın bizim açımızdan herhangi bir sorun teşkil etmiyor. O bakımdan ben parti adı telaffuz etme ihtiyacı bile duymuyorum. Buyursunlar herkes meydanda boyunun ölçüsünü alır" şeklinde konuştu.

CHP: HODRİ MEYDAN

Kendilerinin erken seçim çağrısı ile görüşlerini dün çok net bir şekilde açıkladıklarını bildiren Bülent Tezcan, "Erdoğan ne der, AK Parti ne der, hangi planı yaparlar diye değil, biz dün çok açık bir şekilde çıktık ve söyledik. Hodri meydan. CHP olarak biz seçime hazırız. Yarın seçim olacakmış gibi hazırız." dedi. 

BBP: ERKEN SEÇİM HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Destici,  "Hayırlı uğurlu olsun. Biz, Büyük Birlik Partisi olarak Yüksek Seçim Kurulunun son olarak açıkladığı seçime katılacak siyasi partiler arasında yer alıyoruz. 24 Haziran'da yapılacak olan seçimlere Büyük Birlik Partisi tüm yetkili organları, kurulları ile hazırdır." ifadesine yer verdi. 

SAADET PARTİSİ: BİZ SEÇİME HAZIRIZ

Uyum yasaları bile çıkmadan açıklanan bu tarih, paniğin ve tükenmişliğin göstergesidir" diyen SP lideri Karamollaoğlu "Maalesef bu iktidar hiçbir işi normal yollardan gerçekleştiremiyor. Hep anormal şeyler yapmak ve milleti şaşırtmakla meşguller. Biz söyledik, yine söylüyoruz: Hangi tarihte olursa olsun biz seçime hazırız. Ülkemize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.