1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan Tek Bir Şartımız Var! Silahları Bırakacaksınız
Erdoğan Tek Bir Şartımız Var! Silahları Bırakacaksınız

Erdoğan Tek Bir Şartımız Var! Silahları Bırakacaksınız

Toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz söyleyecek sözü olan, projesi olan, derdi olan herkesle konuşmaya, görüşmeye, birlikte yol yürümeye hazırız. Tek bir şartımız var; kimsenin elinde silah olmayacak, kimse bu ülkeyi bölmeye...

A+A-

Toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz söyleyecek sözü olan, projesi olan, derdi olan herkesle konuşmaya, görüşmeye, birlikte yol yürümeye hazırız. Tek bir şartımız var; kimsenin elinde silah olmayacak, kimse bu ülkeyi bölmeye, bu milleti parçalamaya kalkmayacak" dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

 

ERDOĞAN: BARIŞIN FEDAİSİ BİZİZ

- Bu PKK yanlıları ikide bir diyorlar ki 'barış, barış, barış.' Lafla barış olur mu? Elinde silahla dolaşanlarla barış olur mu? Biz inşa ediyoruz. Biz ihya ediyoruz. Biz, Diyarbakır Belediyesinin önünde hüngür hüngür ağlayan, çocukları dağa kaçırılmış anaları unutmuyoruz. Onlara barış diyenler nasıl baktılar, haince baktılar. Ama biz şefkatle baktık, merhametle baktık. Barışın fedaileri biziz, özgürlüklerin fedaisi biziz ve bundan sonra da böyle olacak.

 

"DİYARBAKIR TÜRKİYE'NİN MÜHÜRÜDÜR"

- Türkiye nasıl İstanbul'suz, İzmir'siz,Trabzon'suz, Antalya'sız, Erzurum'suz olamazsa asla Diyarbakır'sız da olamaz. Çünkü Diyarbakır bizim kalbimiz. Bu coğrafyayı, bu halkı bizden koparmak isteyen, kalbimizi söküp almaya çalışıyor demektir. Diyarbakır Türkiye'nin mührüdür. El uzatılmasına asla izin vermeyiz. Rabbim kaderimizi bu coğrafyada birlikte yazmış,bizim geçmişiz gibi geleceğimiz de ortak.

 

DOĞALGAZ MÜJDESİ VERDİ

- Ergani ve Bismil'e bu yıl Silvan ve Çermik'e önümüzdeki yıl doğalgazı veriyoruz. Fakat PKK terör örgütünün mensupları biz doğalgaz hatlarını yaparız onlar gelir bombalar. Bunlar hain, bunlar alçak, bunlar benim Kürt kardeşlerimi sevmiyor, bunlar benim kürt kardeşlerimin asla temsilcisi olamaz. Sizin burada belediyeler elinizdeydi de ne yaptınız? Bak yasal yollardan kayyumlar atandı her yer nasıl değişmeye başladı. İş bileninin kılıç kuşananın. Bu iş aşk meselesidir. Aşk ile koşan yorulmaz. 

- Niçin Diyarbakır turizmde patlama yapmasın, neden? Terör olursa buraya ajan teröristler gelir, turist gelmez. Ajan teröristler buraya geliyor mu? Gelirler. Onların işi gücü karıştırmak. Onlar mikserdir mikser ama terör mikseri.

- Bölücü terör örgütü, ülkemizin ve milletimizin huzurunun baş düşmanıdır. Adeta parasını verenin dilediği gibi kullandığı bu kiralık katiller şebekesinden ülkemizi ve Kürt kardeşlerimizi kurtarmakta kararlıyız.

- Diyarbakır'ı şanına yakışır stadyuma da kavuşturmak istiyoruz. İnşallah bu yıl Ağustos ayında hizmete girecek. GAP'ın en önemli sulama projelerinde de Diyarbakır'ı 1 milyon alanı sulamaya açacak baraj ve tesislerin çalışmaları sürüyor.

- Sur içini Diyarbakır'a ve bölgemize yakışır hale getirmek istiyoruz. Çok sayıda tarihi eser olduğu için çalışmalar hassas ilerliyor. Bölgenin alt yapısı baştan sona yenileniyor. Sokaklar tümüyle elden geçiriliyor. Suriçine ilk etapta 44 sonrasında 2 bin Diyarbakır evi yapıp turizmin hizmetine sunacağız. Hevsel Bahçeleri de rekreasyon alanı olarak yeniden düzenleniyor.

- 2 yıl içinde 2 katrilyon liralık bir yatırımla tüm çalışmaları sonlandıracağız. Tıpkı İstanbul gibi ülkemizin vitrininin en önüne koyabileceğimiz bir Diyarbakır ortaya çıkacak. Cazibe merkezleri programı kapsamında yeni yatırım ve istihdamların ortaya çıkmasını hedefliyoruz. Tam 6 katrilyon liralık 37 bin 300 kişinin istihdamını hedefliyoruz. Yatırım olmayınca istihdam olmaz.

- Bu hain örgüt artık hiçbir vatandaşımızın evini başına yıkamayacak. Bu alçak örgüt hiçbir vatandaşımızın evladını zorla elinden alamayacak. Bu kalleş örgüt artık çocuğuyla, kardeşiyle, anası babasıyla tehdit ederek kimsenin siyasi iradesini rehin alamayacak. Alırlar, nerede alırlar? Avrupa'da, Almanya'da, Hollanda'da, Avusturya'da, Belçika'da, İsviçre'de alırlar ama Türkiye'de alamayacaklar.

 

"GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ. TEK BİR ŞARIMIZ VAR!"

-Biz söyleyecek sözü olan, projesi olan, derdi olan herkesle konuşmaya, görüşmeye, birlikte yol yürümeye hazırız. Tek bir şartımız var; kimsenin elinde silah olmayacak, kimse bu ülkeyi bölmeye, bu milleti parçalamaya kalkmayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.