1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Erdil Yaşaroğlu'nun Turkcell İçin Hazırladığı Karikatürlere Tepki!
Erdil Yaşaroğlu'nun Turkcell İçin Hazırladığı Karikatürlere Tepki!

Erdil Yaşaroğlu'nun Turkcell İçin Hazırladığı Karikatürlere Tepki!

Karikatür adı altında manevi değerlerle dalga geçen Erdil Yaşaroğlu'nun karikatürlerinin Turkcell dergilikte herkese açık bir şekilde yer alması tepkiye neden oldu.

A+A-

Geçtiğimiz yıllarda yayın hayatına son veren Penguen adlı karikatür dergisinin kurucusu ve çizeri olan Erdil Yaşaroğlu'nun ortaya koyduğu dini değerlere saldırı niteliği taşıyan karikatürler Turkcell Dergilik'le birlikte tekrar gündeme geldi. Karikatürlerinin geçtiğimiz yıllarda çizildiği ve yayınlandığı da belirtildi.

HZ. NUH VE MÜSLÜMANLARI AŞAĞILADI

Hz. Nuh (a.s) ve Nuh Tufanı kastedilerek manevi değerlerin aşağılandığı karikatürler, sosyal medyada tepki uyandırdı. Erdil Yaşaroğlu imzalı karikatürlerde Hz. Nuh ve Müslümanların yaşam tarzları hedef alınarak cinsel içerikli ifadelerin kullanıldığı görüldü. Hakaret ve aşağılamaların da yer aldığı karikatürlerde sınır tanınmadı.

TCK 2016'DAN YARGILANILMASI İSTENDİ

Sosyal medya kullanıcıları TCK'nın 216. maddesini (TCK 216. Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır) hatırlatarak gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını talep etti.

TURKCELL'İ BOYKOT ÇAĞRISI

Tepkilerini dile getiren kullanıcılar ayrıca Turkcell'in bu yanlıştan dönmesini talep ederken, vatandaşları da bu yanlışın düzeltilmemesi halinde Turkcell aboneliklerini iptal etmeye çağırdı.

İşte söz konusu karikatürler:

iste-soz-konusu-karikaturler1.png


iste-soz-konusu-karikaturler2.png


iste-soz-konusu-karikaturler3.png


iste-soz-konusu-karikaturler4.png

Ağrı Söz / Gündem Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
1 Yorum