1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Er: "Hukuki Riski En Aza İndirmek, Avukata Danışmakla Mümkündür"
Er: "Hukuki Riski En Aza İndirmek, Avukata Danışmakla Mümkündür"

Er: "Hukuki Riski En Aza İndirmek, Avukata Danışmakla Mümkündür"

Mersin Barosu Başkanlığı tarafından, vatandaşların yasal konularda hak kaybına uğramamaları için avukatsız iş yapmamaları gerektiğini konusunda vatandaşları...

A+A-

Mersin Barosu Başkanlığı tarafından, vatandaşların yasal konularda hak kaybına uğramamaları için avukatsız iş yapmamaları gerektiğini konusunda vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla, "avukatsız iş yapma, hak kaybına uğrama" sloganıyla, başlatmış olduğu avukatın önemini anlatan billboardlı farkındalık çalışması ilçelerde de başladı.

Baro Başkanı Ali Er, yaptığı açıklamada, Mersin merkezin en işlek yerlerinde yer alan "avukatsız iş yapma, hak kaybına uğrama', "haklıyken haksız duruma düşme, avukatına danış" yazılı bilboardlar ile vatandaşları bilinçlendirmenin amaçlandığını belirterek, yapmış oldukları farkındalık çalışmasının, Tarsus ve Erdemli'de merkezi yerlerdeki bilboardlarda da yer aldığının, çalışmanın tüm ilçelerde yapılacağını söyledi. Hukuki sorunların çözümünün dilekçeci, sigortacı ve aracı kurumlar tarafından değil, avukatlar tarafından yapılması gerektiğini vurgulayan Er, "Vatandaşların avukata başvurma ve davalarını avukat eliyle yürütmeleri konusunda toplumda farkındalık yaratmaya çalışıp, bu amaçla görsel ve yazılı iletişim yoluyla bilboardlarda, kamu spotlarıyla, broşürlerle tüm gücümüzü kullanarak vatandaşlarımızın meslektaşlarımıza yönelmesini sağlayacağız" dedi.

Vatandaşların hukuki sorunlarını çözmek için avukata danışmadan hareket etmeleri ya da hukuki danışmanlık adı altında yasa dışı faaliyet gösteren şirket veya kişilere başvurmaları, bunun yanı sıra dilekçelerini avukat yerine arzuhalcilere ya da işin ehli olmayan kişilere yazdırmaları sebebiyle, kazanabilecekleri en basit davaları bile kaybederek, maddi ve manevi telafisi güç hatta telafisi olmayacak şekilde hak kaybına uğradıklarını vurguladı. Er, bunun önüne geçmek için de Mersin merkezde başlatmış oldukları farkındalık çalışmasını ilçelerde başlatarak, vatandaşları yasal haklarını ararken avukatlara danışarak hareket etmeleri konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Er, "Davalarınızdan olumlu sonuç elde etmek, hukuki riski en aza indirmek, ancak ve ancak avukata danışmakla mümkündür" diye konuştu.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.