1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Elazığ da 460 Bin Metrekarelik Ek Mezarlık Alanı Oluşturuldu
Elazığ da 460 Bin Metrekarelik Ek Mezarlık Alanı Oluşturuldu

Elazığ da 460 Bin Metrekarelik Ek Mezarlık Alanı Oluşturuldu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Harput'u bir mezarlıklar şehri olmaktan kurtarıp tarihi kimliğine, tarihi misyonuna uygun hale getirecez '' dedi.

A+A-

Elazığ'da 545 bin metrekarelik Asri Mezarlığa parselasyon çalışması yapılarak 460 bin metrekarelik daha ek mezarlık alanı oluşturuldu.

Elazığ'da Asri Mezarlığının içinde bulunan 545 bin metrekarelik alanda cenaze hizmetlerinin daha sağlıklı bir şekilde verilmesi için parselasyon çalışması yapıldı. Yapılan çalışmayla birlikte 460 bin metrekarelik yeni mezar yeri oluşturuldu.

2014 yılında göreve geldikten itibaren Harput'ta mezar definini yasakladıklarını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Harput'u bir mezarlıklar şehri olmaktan kurtarıp tarihi kimliğine, tarihi misyonuna uygun hale getirecek çalışmalarımıza başlamıştık. Ancak yeni mezar defin yerlerinin de oluşması gerekiyordu. Asri mezarlığımızda olan bugüne kadar 545 bin metrekarelik mezarlık alanına ek olarak 460 bin metrekarelik yeni mezarlık alanı oluşturduk. Parselasyonunu yaptık "dedi.

Yeni alandaki 50 metrekareden başlayan aile mezarlıklarının yollarını etrafındaki çitleri ve her türlü hizmetini belediye olarak kendilerinin karşılayacaklarını dile getiren Başkan Yanılmaz," Parselasyon satışlarını da yaptıktan sonra hemşerilerimiz kendi aile mezarlıklarını kullanma imkanına sahip olmuş olacaklar. Parselasyonları belli olacak hemşerilerimiz hangi aile mezarını almış olduklarını bilecekler ön kabuller, ön şartlarla ve ön satışlarla inşallah yarından itibaren mezarlıklar müdürlüğümüz bünyesinde kurmuş olduğumuz bir ekip tarafından bu satışlara başlamış olacağız" ifadelerini kullandı.

Cenaze hizmetlerinde ülke genelinde bütün illere gidiş gelişleri, definlerle, mezarlıklarla ve cenaze nakliyesiyle,uçakla nakil edilmesinin ücretsiz olarak devam ettiğini anımsatan Yanılmaz;"Elazığ'daki ücretsiz cenaze hizmetlerimiz devam ediyor. Aile mezarlığı da çok istenilen ancak bugüne kadar yer olmadığından dolayı çözüm bulamadığımız bir konuydu. Yeni açtığımız 460 bin metrekarelik mezarlık alanıyla hemşerilerimizin aile mezarlık isteklerini de bu şekilde karşılamış olacağız"diyerek sözlerini tamamladı.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.