1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eba.gov.tr Eğitim Ağı Niye Açılmıyor? Eba’ya Giriş Neden Yapılmıyor?
Eba.gov.tr Eğitim Ağı Niye Açılmıyor? Eba’ya Giriş Neden Yapılmıyor?

Eba.gov.tr Eğitim Ağı Niye Açılmıyor? Eba’ya Giriş Neden Yapılmıyor?

Eba.gov.tr Eğitim Ağı Niye Açılmıyor? Eba’ya Giriş Neden Yapılmıyor?Koronavirüs salgını nedeniyle, tüm öğrenciler uzaktan eğitim sürecine başladı. Fakat öğrencilerin uzaktan eğitim almış olduğu EBA’nın neden açılmadığı da çok fazla merak edilenler arasınd

A+A-

Eba.gov.tr Eğitim Ağı Niye Açılmıyor? Eba’ya Giriş Neden Yapılmıyor?

Koronavirüs salgını nedeniyle, tüm öğrenciler uzaktan eğitim sürecine başladı. Fakat öğrencilerin uzaktan eğitim almış olduğu EBA’nın neden açılmadığı da çok fazla merak edilenler arasında yer alıyor. Giriş sıkıntısının yaşanması üzerine, Eba.gov.tr’nin eğitim ağının neden açılmadığı herkesin kafasını kurcalıyor. Öğrenciler ‘EBA’ya neden giriş yapamadığını merak ederken, veliler de çocuklarının aksayan eğitimi ile ilgili endişeli bir süreç içerisinde konuyu araştırıyor. Peki Eba.gov.tr neden açılmıyor?

Koronavirüs salgınına karşı öğrencilerin uzaktan eğitim almak için kullandığı EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen bir uygulama olarak dün itibariyle başladı. Eğitimin aksamaması adına son derece öneme sahip olan EBA, tüm öğrenciler tarafından da kullanılmak isteniyor. Fakat herkesin aynı anda sisteme giriş yapması, uygulamanın kullanım sürecine de olumsuz yansıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı da bu süreçte EBA üzerinden eğitim alan kişilerin yoğunluğunu bir nebze de olsa engellemek için farklı bir uygulamaya daha imza attı. Yeni uygulamaya göre ise EBA’ya sınıf bazlı olarak giriş yapılabilecek.

Hazırlanan zaman çizelgesine göre sınıf bazlı giriş yapan öğrenciler, bu sayede yoğunluk sıkıntısı ile de karşı karşıya kalmayacaklar.

İlköğretim, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırlanan çalışmaların ve canlı yayın derslerinin yapılmış olduğu EBA, bu yeni uygulama ile yoğunluğun önüne de geçmeyi hedefliyor. Bu uygulama, öğrencilerin bundan sonraki süreçte sınıf bazlı zaman çizelgeleri doğrultusunda girişlerini yapabilmelerini sağlayacak.

Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesi Nedir?

Sınıf bazlı zaman çizelgesi, EBA uygulaması üzerindeki yoğunluğun giderilmesi amaçlanarak, her sınıfın kendine uygun ders programı akışını göstermektedir. Böylece öğrenciler, haftanın 6 gününde hangi saat ve günde kendi sınıf dersinin yayınlanacağını zaman çizelgesi ile takip edebilmekte ve buna göre sisteme giriş yapabilmektedir.


EBA'ya Öğrenciler Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesine Göre Giriş Yapacaklar

sinif-bazli-zaman-cizelgesi-nedir.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum