1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. E-Devlet İle Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Öğrenme 2020
E-Devlet İle Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Öğrenme 2020

E-Devlet İle Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Öğrenme 2020

E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Öğrenme Detaylı Resimli Anlatım! 2020 Banka müşterilerinin kredi notlarını öğrenebilmeleri için normal şartlarda gereken işlem, Findeks üzerinden 16 TL karşılığında gerçekleşmektedir.

A+A-

E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2020

Banka müşterilerinin kredi notlarını öğrenebilmeleri için normal şartlarda gereken işlem, Findeks üzerinden 16 TL karşılığında gerçekleşmektedir. Fakat aynı işlem hiçbir bedel ödemeden E-devlet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Kredi notunu ücretsiz öğrenebilmek için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Nakde ihtiyaç duyduğumuzda her an başvurabildiğimiz bankalar, özellikle de sunmuş olduğu hizmetlerin kolaylığı ile müşterinin tercih ettiği başlıca yerlerin başında gelmektedir. Özellikle de nakde ihtiyaç varken, krediyi rahat çekebilmek ve kredini notunu sorgulamak, müşteriler için son derece önemlidir. Normal şartlarda ise kredi notunu öğrenebilmek için Findeks üzerinden işlem gerçekleştirip 16 TL bedel ödemeniz istenilmektedir. Fakat aynı işlemi E-devlet üzerinden de hiçbir bedel ödemeden yapabilirsiniz.

Ayda 1 kere olmak şartıyla, kredi notu için rapor başvurusunda bulunabilmektedir. Başvurunun gerçekleşmesinin ardından ise 1 aylık süreçte tekrardan başvuru hakkı bulunmamakta, geriye kalan aylarda kredi notlarını yeniden sorgulama hakkınız bulunmaktadır.


E-Devlet / KREDİ NOTU İŞLEMİ İÇİN SIRASIYLA YAPMANIZ GEREKENLER 

  1. E-devlet sitesi olan www.turkiye.gov.tr girilmelidir.
  2. TC kimlik numarası ve şifrenizi girilmelidir.
  3. Açılan sayfada sizi büyük bir arama yeri karşılayacaktır.
  4. Buraya “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” yazarak direkt sorgulama sayfasına gidilmelidir.
  5. Açılan sayfada Risk Merkezi Raporu Başvurusu tıklanması gerekmektedir.
  6. Sağ kısımda bulunan YENİ BAŞVURU bölümüne girilmelidir.
  7. Başvuru bu şekilde tamamlanmış olacak.

Aynı zamanda kredi notu sorgulama işlemi Türkiye Bankalar Birliği resmi intenet adresi üzerinden de yapılabilmektedir.

Bu adres aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

  • www.riskmerkezi.org

Müşteri hizmetleri numarası olan 444 99 69 numarasının aranması da rapor hakkında bilgi alınabilmesi adına kullanılmaktadır.


RESİMLİ  KREDİ NOTU İŞLEMİ İÇİN SIRASIYLA YAPMANIZ GEREKENLER 

1-kredi-notu-islemi-icin-sirasiyla-yapmaniz-gerekenler1.jpg


2- kredi-notu-islemi-icin-sirasiyla-yapmaniz-gerekenler2.jpg


kredi-notu-islemi-icin-sirasiyla-yapmaniz-gerekenler3.jpg


3-kredi-notu-islemi-icin-sirasiyla-yapmaniz-gerekenler4.jpg


4-
kredi-notu-islemi-icin-sirasiyla-yapmaniz-gerekenler5.jpg


kredi-notu-islemi-icin-sirasiyla-yapmaniz-gerekenler6.jpg


5-kredi-notu-islemi-icin-sirasiyla-yapmaniz-gerekenler7.jpg

Size SMS geldiğin ise https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu adresine girip yukarıdaki görsel de olduğu gibi ” RAPORU GÖRÜNTÜLE ” dediğiniz de karşınıza çıkan sayfaya cep telefonunuza gelen SMS şifresini girip yine ” RAPORU GÖRÜNTÜLE ” demelisiniz. 


Kredi Notu Nedir?

Her müşterinin, banka ile arasında gerçekleşen kredi işlemlerinin sonucunda kredi notu oluşmaktadır. Bu not, önceki dönemde ve içerisinde bulunan dönemde de kullanılmaktadır. Öte yandan bu not tüm banka kredi işlemleri için de olumlu ya da olumsuz anlamda etki etmektedir.

İhtiyaç anında ise bankaya kredi için başvuru gerçekleştirildiğinde, sahip olunan kredi notuna göre kişi kredi çekme ya da çekmeme durumu ile karşılaşacaktır. Bu da müşteri için kredi notunun çok büyük bir öneme sahip olduğunu göstermektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.