1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Dünyada Elektronik Sigara Kullanımı Neden Artıyor?
Dünyada Elektronik Sigara Kullanımı Neden Artıyor?

Dünyada Elektronik Sigara Kullanımı Neden Artıyor?

Toplumda çoğu kişi normal sigara kullanmak yerine elektronik sigara kullanmayı tercih etmektedir. Yapılan çalışmalar sonucu bunun 2 sebebi bulunuyor.

A+A-

Normal sigara yerine elektronik sigara kullanmasının sebeplerinden biri sağlık, diğeri ise ekonomik sebeptir. Toplumda bir kesim bütçelerine uygun olması için elektronik sigarayı tercih ederken, diğer kesim sağlığını riske atmamak için elektronik sigarayı tercih etmektedir. Sizinde normal sigaralar hakkında bir korkunuz veya endişeniz varsa elektronik sigara kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sigarayı bırakmak için yapılan bazı açıklamalar bulunmaktadır. Bu açıklamalarda “Sigara Sağlığa Zararlıdır.”, “Sigara Kanser Yapar.”, “Sigara İnsan Ömrünü Kısaltır.” Vb. yazılar bulunmaktadır.  Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de ortalama her yıl 110 bin kişi sigaradan dolayı hayatını kaybetmektedir.

Elektronik Sigara Kullanırken Bilmeniz Gerekenler

1.Elektronik sigaranızın pillerini yaklaşık 250 kere şarj edebilirsiniz.

2.Elektronik sigara likit sıvınızı makineden uzun aralıklarla 4-5 nefes çektikten sonra 2 dakika kadar makineyi dinlendiriniz.

3.Kartuş ve piliniz azalmaya başladığında duman performansı giderek düşecektir.

4.Bir kartuş açıldıktan sonra en geç 2 hafta içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.

5.E-sigaranızı uzun bir süre kullanmayacaksanız, lütfen kartuşunuzu dışarıya çıkartınız.

6.Elektronik sigaranızı uzun süre cebinizde taşıyacaksanız, mümkün olduğu sürece, yatay bir şekilde taşıyınız.

7.Ürünün kullanımı sırasında aşırı ısınmadan kaçınmalısınız. Daha çok ısınması, elektronik sigaranızın daha çok buhar üreteceği anlamına gelmemektedir.

8.Kullanımı çok kolaydır. Bu da elektronik sigaranın avantajları arasındadır.

9.Sigaranın kokusu çoğu insanı rahatsız etmektedir. E-sigaranın kokusu bulunduğunuz ortamda hiç kimseyi rahatsız etmez. Bununla birlikte hiçbir yerinize sigara kokusu sinmez, size sigarayı bıraktırabilir.

Elektronik Sigara İle Normal Sigara Arasındaki Fark

1.İnsan bedenine zarar vermez. İçerisinde kansorejen madde bulunmaz.

2.Tutuşturması yoktur.

3.Pasif içicilik söz konusu değildir. Bundan dolayı çevre kirlenmesi olmaz.

4.Kapalı alanlarda rahatlıkla içilebilir.

5.Sigarayı bırakma konusunda sıkıntı çekmenize gerek kalmaz. Elektronik sigara bu konuda size yardımcıdır.

6.Dezavantajlarından biri, yine de şarj sırasında çok nadir olarak patlama yaşanması ihtimaline karşı dikkatli kullanmanız gerekmektedir.

7.Bu ürünü sigarayı yıllarca içip bırakamayan insanlar için tasarladık. İçeriğinde meyve aroması olduğu için hiç sigara kullanmayan bazı gençlerin e-sigaraya yönlendiği gözlemlenmiştir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.