1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dudak Dolgunlaştırma İşleminde En Çok Merak Edilenler
Dudak Dolgunlaştırma İşleminde En Çok Merak Edilenler

Dudak Dolgunlaştırma İşleminde En Çok Merak Edilenler

Dudak Estetiği Dudak DolgusuDolgun Dudaklar Güzelliğin Simgelerindendir.Dudak dolgunlaştırma yapılırken en önemli konu doğal olmasına özen göstermektir.

A+A-

Acaba Çok mu Abartılı Olur ?

Dudak dolgunlaştırma yapılırken en önemli konu doğal olmasına özen göstermektir. Bu yüzden çok fazlaya kaçmadan, kontrollü, tüpün tamamını üst dudağa vermeden, dudağın neye ihtiyacı olduğunu bilerek uygulama yapmak doğal bir sonuç yaratacaktır.

Dudağın Neresi Dolgunlaşmalı ?

Özellikle üst dudakta kırmızı ile beyaz çizgi arası, dudağın kırmızı kısmı, dudak ortası alan belirginleştirilmektedir. Yine dudakların yapısına ve ihtiyaca göre kişisel farklı uygulamalar yapılmaktadır.

Sadece Üst Dudaklara mı Uygulama Yapılabilir ?

Ben genelde hem üst hem de alt dudaklara uygulama yapmaktayım. Dolgu maddesinin büyük çoğunluğunu üst dudakta daha az kısmını ise alt dudakta kullanmaktayım.

Dudak Dolgunlaştırmak Ağrılı Bir İşlem midir ?

Uygulama sırasında gerek kremle gerekse de lokal anestezi yapılabilmektedir. Kullandığım dudak dolgusu kendi içeriğinde lokal anestezi ihtiva etmektedir. Bu yüzden hafif bir krem uygulaması ile hiç ağrı oluşturmadan dudak dolgusu uygulanabilmektedir.

Dolgu Uygulamasından Ne Kadar Bir Süre Sonra Normal Haline Kavuşur ?

Dudaklar çabuk şişen yapılardır. Ama günüzümüzdeki iyi dudak dolguları sayesinde eskisi kadar fazla şişlik olmamaktadır. Mutlaka uygulama sonrasında bir ödem olsada dudaklar 2 saat sonra daha kabul edilebilir bir hale gelmektedir. Ertesi gün normal hayatınıza devam edebilir, ruj sürebilirsiniz. 3 gün sonra çok daha iyi bir görünüme kavuşacak, 1 hafta sonra ise tamamen iyileşmiş hale gelecektir. Dudak dolgusu uygulamasından 1 ay sonra ise her zaman dudaklar daha güzel ve doğal hale gelmektedir.

Estetik Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrasında Morarma Olur mu ?

Estetik dudak dolgusu uygulamasından sonra nadiren de olsa morluk oluşabilir. Dudağın tamamen kılcal damarlardan oluşması buna neden olmaktadır. Genelde 2-3 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Neye Göre Değişir ?

Dudak dolgusu 2018 fiyatları, öncelikle dolgunun çeşidine, kalitesine, markasına göre değişebilir. Dudak dolgunlaştırmak amacıyla kullanılacak dolgunun adedi fiyata etki eder. Genellikle tek bir dolgu üst dudağa ve alt dudağa yeterli olurken bazen hastanın tercihi ve arzusu sebebiyle birden fazla dolgu kullanılmaktadır. Buda dudak dolgusu ücretini etkileyen faktördür. En sağlıklı fiyat bilgisi için muayene olabilir, yandaki menuden mail gönderebilirsiniz.

Permalip Kalıcı Dudak Silikon İmplantı

Permalip bir kalıcı dudak dolgusu uygulaması değil kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemidir. Permalip dudağa benzer jelibon kıvamında, hiçbir şekilde akışkan olmayan, patlamayan, sızmayan bir dudak silikonudur. Hem alt hem de üst dudağa 30 dakikalık lokal anestezi altında bir uygulamayla yerleştirilmektedir. Permalip ömür boyu kalıcı dudak büyütme işlemidir. Permalip hakkında daha detaylı bilgiye yandaki menüden Permalip linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dolgun Dudakların Küçültülmesi

Dudak dolgunlaştırmanın tersi bir durum olan dudak küçültülme işlemi, dudakları çok kalın, dolgun olan ve bundan rahatsız olan hastalar için yapılan bir ameliyatdır. Lokal anestezi altında yapılan bu ameliyatda dudağın mukoza kısmından doku çıkartılır ve yara dudakları uç uca getirilir. Mukoza çok iyi iyileştiğinden herhangi bir iz kalmaz. Dudakta 1 hafta süren bir şişlik olacaktır. Ancak normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.