1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Diyanet Başkanlığı 9 Bin 500 Memur Alımı Sona Eriyor
Diyanet  Başkanlığı 9 Bin 500 Memur Alımı Sona Eriyor

Diyanet Başkanlığı 9 Bin 500 Memur Alımı Sona Eriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alımı başvuruları sona eriyor. SÖZPER kapsamında yapılacak 9500 sözleşmeli personel alımı için başvurular 16 Ocak’ta sona erecek. Diyanet memur alımı detayları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı SÖZPER 2017/2 başvurularında son güne geliniyor. Daha önce yayımlanan ilanlara göre Diyanet İşleri Başkanlığı memur alımı başvuruları 16 Ocak 2018 tarihinde sona erecek. Bu kapsamda lisans, önlisans ve lise mezunu memur alımı yapılacak. Diyanet personel alımı detayları haberimizde yer alıyor.

SÖZPER 2017/2 kapsamında toplam 9500 kamu personeli alımı gerçekleşecek. Bu kapsamda 3000 Kur’an kursu öğreticisi, 6000 imam hatip ve 500 müezzin kayyım pozisyonuna sözleşmeli personel alınacak.

Alımlarda imam hatip lisesi, ilahiyat ön lisans ve ilahiyat fakültesi mezunlarına kontenjan açıldı. Bu kontenjanlar sadece lise mezunları, lise mezunu olup hafız olanlar, önlisans ve lisans mezunları ile bunlardan aynı zamanda hafız olanlar için ayrı ayrı sayılarda belirtildi.

Diyanet memur alımı başvuru şartları arasında yukarıda belirtildiği gibi öğrenim şartı ve bazı kadrolarda hafızlık şartı aranıyor. Adaylarda ayrıca KPSS şartı da aranacak. Başvuru yapmak isteyenlerin ilgili KPSS puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.

 

KPSS ve öğrenim şartına ek olarak adayların DİB kadrolarında görev yapmıyor olmaları gerekiyor. Kur’an kursu öğreticisi alımına yalnızca kadın adaylar başvuru yapabilecek. Adaylar en fazla 1 pozisyon için müracaatta bulunabilecek.

Başvurular 16 Ocak 2018 tarihinde sona eriyor. Başvurular ilk olarak Başkanlığın İnsan Kaynakları internet sayfası üzerinden yapılacak. Daha sonra bu sayfadaki başvuru formu herhangi bir il müftülüğüne onaylatılacak.

Kaynak: Mymemur.com.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.