1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Devlet Personel Başkanlığı 4/C'den 4/B'ye Geçiş Bilgisi
Devlet Personel Başkanlığı 4/C'den 4/B'ye Geçiş Bilgisi

Devlet Personel Başkanlığı 4/C'den 4/B'ye Geçiş Bilgisi

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 4/C’li kamu personellerinin 4/B’ye geçirilmesi hakkında açıklama yapıldı. 4/C’liler 4/B’ye nasıl geçecek? 4/C’liler başvuru yapacak mı? 4/B’ye geçişte sınav yapılacak mı?

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 4/C’li kamu personellerinin 4/B’ye geçirilmesi hakkında duyuru yayınlandı. DPB, 4/C’li olarak çalışanların 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında sözleşmeli personel 4/B pozisyonuna geçişlerinde yapılacak işlemleri açıkladı.

Yapılan açıklamada, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında, geçici personel olarak çalışanlardan sözleşmeli personel pozisyonlarına geçmek için başvuru ve muhtelif evrak talep edildiği belirtildi.

DPB’nin açıklamasında, 696 sayılı KHK hükmü uyarınca geçici personelin sözleşmeli personel pozisyonlarına geçiş işlemlerinde herhangi bir başvuru alınmayacağını, ilgililerden herhangi bir bilgi ve belge istenmeyeceği vurgulandı.

Geçici personel olarak çalışan personelin sözleşmeli personel pozisyonlarına geçiş işlemleri için yeni bir Bakanlar Kurulu Kararının yürürlüğe girmesi gerektiği, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yayınlanacak mezkûr Kararı beklemeleri ve buna göre işlem tesis etmeleri gerektiği belirtildi.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI 4/C'DEN 4/B'YE GEÇİŞ DUYURUSU

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle geçici personel olma hakkını haiz olanlardan özel sektörde çalışmaya devam edenlerin atanma haklarında, başvuru usul, esas ve sürelerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı, atama teklifleri yeni mevzuat uyarınca sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılacağı ifade edildi. Bu hakkın kullanımı için de herhangi bir süre kısıtı bulunmadığı açıklandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.