1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DEVA Partisi Lideri Ali Babacan: İlk Durak Diyarbakır
DEVA Partisi Lideri Ali Babacan: İlk Durak Diyarbakır

DEVA Partisi Lideri Ali Babacan: İlk Durak Diyarbakır

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sahaya inmek için hazırlık çalışmalarına başladı. Babacan’ın ilk hedefinde Eylül ayında esnaf ziyaretleri olacak.

A+A-

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan Saha Hazırlıklarına Başladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sahaya inmek için hazırlık çalışmalarına başladı. Babacan’ın ilk hedefinde Eylül ayında esnaf ziyaretleri olacak.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) için teşkilatlanma çalışmalarında hızlandırma sürecine geçildi. Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın da Eylül ayı itibariyle sahaya inmenin planlarını yapmaya başladığı bilgisi edinildi.

Ağustos Sonunda 81 İlde Atamalar Tamamlanacak

5 ay önce kuruluşu gerçekleşen Deva Partisi’nde ilk başkanların atanması Haziran ayının sonunda gerçekleşmişti. 2 aylık süre zarfında 62 il başkanlığında yeni görevlendirmeleri hayata geçiren DEVA yönetimi, Ağustos ayının sonuna kadar da 81 ilde atamaların tamamlanmasını planlıyor.

Öte yandan Genel Başkan Ali Babacan’ın da kongre ile il binası açılışlarını gerçekleştirmek için Eylül ayında sahada olacağı belirtiliyor.

Sahada daha fazla yer almak için planlamaların yapıldığı süreçte, Babacan’ın bazı parti il binası açılışlarıyla çeşitli kongrelerde de yer alması bekleniyor. 7 bölgede 7 ilde yapılması planlanan açılışlarla kongrelerde konuşma yapmaya hazırlanan Genel Başkan için ilk hedefte ise sivil toplum kuruluşları görüşmeleri ve esnaf ziyaretleri yer alıyor.

İlk Durak Diyarbakır

Edinilen bilgilere göre Babacan’ın ilk olarak katılım sağlayacağı açılış ya da il kongresi için planlama çalışmaları yapılıyor. Örgütlenme çalışmaları için çalışmaların bir an önce tamamlanacağı düşünülürken, ilk programın ise Diyarbakır’da olacağı düşünülüyor.

Parti yöneticilerinin söz konusu pandemi sürecinde önemli ölçüde olumsuzluk yaşamaması durumunda, Ali Babacan’ın daha çok sahada yer alacağı belirtiliyor.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.