1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Davutoğlu'ndan ''AK Parti neden kaybetti'' Sorusuna Cevap
Davutoğlu'ndan ''AK Parti neden kaybetti'' Sorusuna Cevap

Davutoğlu'ndan ''AK Parti neden kaybetti'' Sorusuna Cevap

Gelecek Partisi Başkanı Davutoğlu, '7 Haziran'da AK Parti neden kaybetti' sorusuna 'Birinci neden yolsuzluklar, ikinci de kibir ve şatafattı. Sizinkiler reklamcılıkla tanışınca, bizimkiler müteahhitlikle...

A+A-

Gelecek Partisi Başkanı Davutoğlu, '7 Haziran'da AK Parti neden kaybetti' sorusuna 'Birinci neden yolsuzluklar, ikinci de kibir ve şatafattı. Sizinkiler reklamcılıkla tanışınca, bizimkiler müteahhitlikle tanışınca kapitalist öz dışarı çıktı' yanıtını verdi. 'FETÖ siyasi ayağı kimdir?' tartışmaları için Davutoğlu 'Mesela Hakan Şükür, milletvekiliydi. Şimdi bunlar siyasi ayaktı. Başka milletvekilleri de vardı görevli olarak gelmişlerdi' dedi.

Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu, FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili, "Mesela Hakan Şükür siyasi ayaktı. Başka milletvekilleri de var görevli olarak gelmişlerdi" dedi.

Davutoğlu, FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması gerekiyorsa 70'li yıllara kadar gidilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"İlk defa söyleyeceğim. Siyasi ayak şudur: FETÖ yapısı içinde biri vardır. Ve siyasete birini gönderir, "Oraya git, benim adıma orayı ele geçir" der. Bu organize siyasi ayaktır. İkincisi de FETÖ veya başka yapıların gidin şu siyasilerle ilişki kurun, siyasete etki yapın denilerek ilişki kurmaktır. Birincisi açık ve net suçtur. İkincisi de suç ortaya çıktıktan sonra devam ediyorsa suçtur.

FETÖ ile organik bağı olduğu istihbari veya hukuki tescil edilmiş siyasetçiler FETÖ'nün siyasi ayaklarıdır. Bazıları özellikle sürdürdüler. Mesela Hakan Şükür, milletvekiliydi. Bunlar siyasi ayaktı. Başka milletvekilleri de var görevli olarak gelmişlerdi. Diğerleri suç unsuru çıktıktan, 17-25 Aralık tarihinden sonra hala ilişkiyi sürdürmüşse siyasi ayak niteliği taşırlar.

"FETÖ benim de odamı dinledi"

Türkiye'de eskiden gelen alışkanlıklar var. O yüzden ben şeffaflığı savunuyorum. 28 Şubat baskıcı yöntemleri olmasaydı FETÖ denilen yapı halk nezdinde meşru olamazdı. Şeffaflık sağlansa, her vatandaş eşit olsa kimse kendini gizleyerek iş yapamaz. FETÖ Türkiye'nin dokusunu, ahlakını bozdu. İki şahsiyetli insanlar çok tehlikelidir. Sosyal medyada troller, bu iki şahsiyetliliği kurumsallaştırdı. FETÖ bunu yaptı, insanların özel hayatlarına girdi, benim odamı dinledi." dedi.

AK Parti'nin, 7 Haziran seçimlerinde oy kaybının nedeni sorduklarını belirten Davutoğlu "Birinci neden yolsuzluklar, ikinci kibir ve şatafattı. Sizinkiler reklamcılıkla tanışınca, bizimkiler müteahhitlikle tanışınca kapitalist öz dışarı çıktı" diyerek konuştu.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.