1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kit Kadro Açıklaması Sorun Giderilecek!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kit Kadro Açıklaması Sorun Giderilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kit Kadro Açıklaması Sorun Giderilecek!

Taşeron işçi başvuruların 24 Aralık tarihli ve 696 sayılı KHK'nın ardından ve 1 Ocak tarihli usul ve esasların yayımlanmasından sonra 11 Ocak itibarıyla sona ermişti. KİT'lerde kadro bekleyenler için Erdoğan açıklama yaptı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün katıldığı programlarda taşerona kadeo konusuna da değindi. Bilindiği üzere 2 Ocak ile 11 Ocak tarihleri arasında başvuruları tamamlanan ve kapsam dahilinde olan taşeron çalışanlar için ilk süreç tamamlanmıştı.

Fakat bazı kamu iktisadi teşebbüslerinde KİT ve belesiye iktisadi teşebbüslerinde BİT çalışan taşeronlar için taşeron kadrosu kapsamına dahil edilmediği için sorun yaşanmaktaydı. Halen de ne KİT'lerde ne de BİT'lerdeki bu sorun çözülebimiş değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünki açıklamasında gerek KİT gerekse BİT çalısanları ile ilgili aracı sorununun giderilerek bulunduğu yerlerde aynı şekilde çalışacaklarını belirtti.

Fakat birçok KİT ve BİT için durum değişmedi. 11 Ocak geçti ve süreç tamamlandı. Daha önce konuyu Cumhurbaşkanına ileten gerek milletvekilleri gerekse Türk-İş Genel Başkanı umutluydu. Umarız yapılan son açıklama ile taşeron kapsamı genişler ve kadro alamayanlar için de çalışma yapılır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.