1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Milletim İle Gurur Duyuyorum”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Milletim İle Gurur Duyuyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Milletim İle Gurur Duyuyorum”

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanAKP iftar gecesinde yine vecizeli bir konuşma yaptı ve çeşitli şiirler okudu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “AK Parti içerisinde olmak bir gurur abidesi olmak değildir. Daha fazla gururlanmak için iktidar gücüne ek olarak kullanamayız. Vatandaşlarımız ile yakın olmalıyız. Bu yapmadığımız takdirde Rabbimin verdiği bu nimeti kaybederiz”

Altındağ Kültür Sarayında düzenlenen AK Parti iftarında Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada Ankara’da görev yapmanın ülkenin yükünü sırtına almak demek olduğunu söyledi.

Erdoğan,” Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara’dır. Geçmişi ve görünüşü ile çok görkemli bir şehir olmayabilir ama misyonu ile çok harika bir yerdir.  Burada oluşan cesaret ve umut ışığı ilk olarak Türkiye’nin 81 iline, orada Tüm Türkiye’ye ve daha sonra tüm dünyaya yayılacaktır. Bu ışık bir anda belirip yükselmemiştir. Bu ışığın arkasında şehitlerimiz kanı, siyasetçisinden, gazisine koca bir milletin emeği vardır”

Umut kapısının Ankara’da her zaman açılmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şemsi Belli’nin Anayasso şiirinde şu dizeleri okudu:

“Şavata’tan Ankara’ya ses gitmiyor.

Bizim gitmeye kuvvetimiz yetmiyor.

Malımız yok. Yolumuz yok.

Ankara’ya ses verecek dilimiz yok.

Kanadımız yok, kolumuz yok.

Bu ne biçim memlekettir oy baba oy?”

Uzun yıllar önce Ankara’nın çok sıkıntılı zamanlar geçirdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “14 yıldır ülkemizde verdiğimiz emekler ile cumhur ile cumhuriyeti bir araya getirdik. Ankara’ya bakış açısını değiştirdik. Modern bir başkentin oluşumuna hep birlikte şahit oldu. Eksiklikler elbette ki var. Hatalarda elbette ki var. Ama bunları olduğu gibi kabul etmek yerine düzelmesi için çalıştık, mücadele verdik. Şuan da Altındağ’dayız. Altındağ’daki değişimi görüp durur duymamak elde değil” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Türk milleti ile gurur duyduğunu ve 15 Temmuz’da olduğu gibi milletin her zaman canını ortaya koymak için hazır beklediğini hatırlattı. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sırasında 249 vatandaşın şehit olduğunu ve 2 bin 193 kişinin de gazi olduğunu hatırlattı.

“O gece kendini ülkesi için bombaların önüne, tankların altına atan milletim ile gurur duyuyorum.” Diyerek İstiklal Marşı’nın şu dörtlüğünü okudu:

“Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın.

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.

Doğacaktır sana vaat ettiği günler Hakk’ın

Kim bilir, belki yarın belki yarında da yakın”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.