1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ruhani telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ruhani telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ruhani telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün telefonda yaptıkları görüşme sonucunda bölgede yaşanan durumu ele aldılar.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'daki gösterilerle ilgili olarak İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle telefonda görüştü.

İran'ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini belirten Erdoğan, Ruhani'nin, halkın barışçıl gösterileri kullanırken kanunların çiğnenmemesi yönündeki çağrısının isabetli olduğunu söyledi.

Duyarlılığından dolayı Erdoğan'a teşekkür eden Ruhani ise söz konusu gösterilerin birkaç gün içerisinde sona ermesini umduklarını dile getirdi.


İran’da Kaos Yaşanıyor

İran’da yaşanan kaos ise bölgede birçok soruna neden olabileceği gibi, yeni bir devrimin gelebilecek olduğunun sinyallerini veriyor. Ülkede fakir ve zengin herkesin özgürlüklerini geri kazanmaya başladığı göze çarparken, bir yandan da yaşanan ekonomik krizin sorumlusu olarak mevcut Ruhani yönetimi gösteriliyor. İran’da bugüne kadar en az 29 ölü, en az 500 gözaltının olduğu, gözaltına alınan vatandaşlara işkence edildiği iddia ediliyor. İşkenceler ve diğer iddialara rağmen birçok İranlı ”diktatöre ölüm” ve benzeri sloganlar atmaya devam ettikleri belirtilmekte.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.