1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çocuk Tecavüzlerine Müebbet Hapis Cezası Geliyor
Çocuk Tecavüzlerine Müebbet Hapis Cezası Geliyor

Çocuk Tecavüzlerine Müebbet Hapis Cezası Geliyor

Başbakan Yardımcısı Akdağ, "Bir çocuğa tecavüz edilmiş ve öldürülmüşse ağırlaştırılmış müebbet hapis getiriyoruz. Ceza 50 yıldan aşağı olmayacak." dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı ve Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı Recep Akdağ, cinsel istismar suçlarına ilişkin hazırlanan tasarının 12 maddeden oluşacağını belirterek, "Bir çocuğa tecavüz edilmiş ve öldürülmüşse ağırlaştırılmış müebbet hapis getiriyoruz. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının üst sınırını ciddi olarak artırıyoruz. Bu kanunda, çocuklara karşı tecavüz ve öldürmenin cezası 50 yıl hapis yatmaya dönüşüyor." dedi.

İlgili hâkim heyeti karar verirse, uygun görülen vakalarda, uzman görüşü de alınarak cinsel isteğin baskılaması amacıyla söz konusu kişiye gerekli hormonlar verilebileceğini bildiren Akdağ, bu uygulamanın süresini de yine ilgili hâkim ve mahkemenin belirleyeceğini ifade etti.

Hazırladıkları tasarıyla, fuhşa teşvik suçu işleyenlere verilebilecek adli para cezalarında alt sınırları artırdıklarını ifade eden Akdağ, 12 maddeden oluşan tasarının Bakanlar Kurulunda imzaya açıldığını bildirdi. (İLKHA)  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.