1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çift cinsiyetli ne demek? Hermafrodit nedir? - İntizar çift cinsiyetli mi?
Çift cinsiyetli ne demek? Hermafrodit nedir? - İntizar çift cinsiyetli mi?

Çift cinsiyetli ne demek? Hermafrodit nedir? - İntizar çift cinsiyetli mi?

Magazin gündemine bomba gibi oturan İntizar Sinem Gedik aşkında son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yapımcı Erol Köse 2003 yılında Sacit Aslan'ın programında İntizar için çift cinsiyetli demişti. Ancak hermafrodit yeniden gündeme geldi. Hermafrodit

A+A-

Yapımcı Erol Köse arabesk sanatçısı İntizar hakkında ortaya atılan eşcinsel sözlerine ilişkin açıklamalarda bulunarak 2013 yılında Sacit Aslan'ın programında İntizar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunduğunu belirtti. Köse " Kadın çalışanlarım İntizar'dan illallah etti, İntizar'ı kovdum" diyerek söz konusu şarkıcı İntizar'ın çift cinsiyetli olduğunu belirtmişti. Peki tıpta hermafrodit olarak bilinen çift cinsiyetlilik ne demektir? İntizar gerçekten çift cinsiyetli mi? Hermafrodit nedir, ne anlama gelir?

HERMAFRODİT NE DEMEKTİR?

Gerçek çift cinsiyetlilik, yani kişinin bir vücutta hem erkek hem kadın organını taşıması hermafrodit olarak adlandırılır. Psödohermafroditler de aynı biçimde iki organ taşırlar ama görünümleri aynı değildir. Bunlar, henüz anne karnındayken meydana gelen özelliklerdir. Gonad kız yani dişi olarak programlanmıştır ve gelişimi de dişi olarak devam eder. Eğer erkek olacaksa, Y kromozomundan dolayı testisler gelişir. Testislerin salgıladığı testosteron hormonu ile erkeklik yönünde gelişmeler başlar.

 

Bu gelişim sırasında herhangi bir bozukluk olursa ya da anne hormon ilaçları kullanırsa, annenin veya babanın genital hastalıkları varsa, bu bozukluğa yol açabilir. Gelişimleri belli bir noktada durduğu için, cinsiyeti tam olarak tespit edilemeyen çocuklar meydana gelir. Hermafrodit yani çift cinsiyetlilik böyle gelişir.

YUNAN MİTOLOJİNDE HERMAFRODİT:

Kelime olarak hermafrodit, Yunan mitolojisindeki Haberleşme Tanrısı Hermes ile Güzellik Tanrıçası olan Afrodit'in adlarından gelmektedir. Efsaneye göre Afrodit ile Hermes'in bir oğulları olur. Adını Hermafrodit koyarlar. Hermafrodit o kadar güzeldir ki bir su perisinin dikkatini çekmiştir. Peri kız, sürekli ona yakınlaşmak için uğraşır ama Hermafrodit'in nazı ile karşılaşır. Bir türlü yüz bulamayan peri kız, Hermafrodit gölde yüzerken birdenbire karşısına çıkar ve sıkı bir şekilde ona sarılır. Tanrılara onları birbirlerinden ayırmamaları için yalvarır. Sonunda dileği kabul olur ve ikisi de aynı vücutta can bulurlar. Böylece ortaya çift cinsiyetli bir insan çıkar.

İNTİZAR KİMDİR? ASLEN NERELİDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

İntizar Arslan (d. 1974, Tunceli), Türk besteci, şarkıcıdır.Babası asker, annesi ev hanımıdır. Babasının görevi nedeniyle Muğla ve İzmir' de yaşamıştır. İzmir'de bir müzik yarışmasında Türk halk müziği ve pop müzik dallarında birinci olan sanatçı, Sibel Can'ın bir konserinde sahneye çıkınca Ferdi Tayfur'un dikkatini çekti ve albüm teklifi aldı. Uzun yıllar Ferdi Tayfur ile çalıştı. Gitar ve bağlama çalmaktadır.

Sanatçı Ağrı Eğitim Fakültesi / Edebiyat Öğretmenliği bölümü mezunudur. İntizar'ın şu sıralar adı Mustafa Ceceli'nin eski karısı Sinem Gedik ile anılmaktadır.

 

İNTİZAR'IN ALBÜMLERİ

  •     Gelincik (1997)
  •     Gece Nemi (2000)
  •     Göçebe (2002)
  •     Aldanırım (2003)
  •     Nazar Boncuğum (2005)
  •     Ihlamurlar Altında / Nazar Boncuğum (2006)
  •     Ömrüm Senindir (2009)
  •     Aşk Yağmurları (2013)

YAPIM ŞİRKETİ YOLLARINI AYIRDI

Mustafa Ceceli’nin ayrıldığı eşi Sinem Gedik ve şarkıcı İntizar'ın ilişki yaşadıkları iddialarının ardından İntizar'ın bağlı olduğu yapım şirketinin sahibi Polat Yağcı, sosyal medyadan açıklama yaparak İntizar'la bağlarını kopardığını açıkladı.

 

Polat Yağcı'nın paylaşımı şöyle:

Yaklaşık iki yıldır Poll Production çatısı altında sanatsal faaliyetlerini sürdüren İntizar'ın medya vasıtasıyla kamuoyuna yansıyan haberlerini üzüntü ve şaşkınlıkla okuduk. Kendisinin bugün itibariyle şirketimizle hiçbir bağı kalmamıştır. Saygılarımızla...

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.