1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'de Kurultay Olacak mı? İşte CHP'den Kurultay Açıklaması
CHP'de Kurultay Olacak mı? İşte CHP'den Kurultay Açıklaması

CHP'de Kurultay Olacak mı? İşte CHP'den Kurultay Açıklaması

CHP, olağanüstü kurultay için gerekli salt çoğunluk olan 622 delege imzasının sağlanamadığını açıkladı.

A+A-

CHP'de, muhaliflerin olağanüstü kurultay için topladıkları imzalara ilişkin CHP Genel Merkezi yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, kurultay için salt çoğunluğun sağlanamadığı belirtildi.

Parti Tüzüğünün 48'inci maddesi uyarınca Olağanüstü Kurultay için noterden onaylı imzaların Genel Başkanlığa teslim edilme sürecinin bugün saat 17.00 itibariyle tamamlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Partimize kayıtlı toplam kurultay delegesi 1242 olup, Tüzüğümüz uyarınca Olağanüstü Kurultay için gerekli olan salt çoğunluk 622’dir. Noter onaylı imzalar ile yapılan başvuruların incelenmesi sonucunda geçerli başvuru sayısının 569 olduğu anlaşılmıştır."

31 delege noter onayıyla imzalarını geri çekti

Toplanan imzaların ayrıntısına değinilen açıklamada, "2 Ağustos Perşembe gününden önce Genel Merkezimize noter tebligatıyla gelen talep sayısı 8’dir. Bu tarihten sonra noter kanalıyla herhangi bir talep gelmemiştir. 2 Ağustos Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edilen toplam belge sayısı 618’dir. Daha önce noter tebligatıyla gelen 8 talep de bu sayının içinde tekrar sunulmuştur. Teslim edilen 618 belgenin 4 tanesi mükerrerdir. Ayrıca 4 tanesi ilgilisinin dışında, suret tasdiki yaptırılmış fotokopidir. 5 belgedeki imza ise kurultay delegesi olmayan kişilere aittir. Gelen taleplerden 5’i ise Tüzüğümüzün 48/4 maddesi uyarınca zorunlu olan gündem birliğini sağlayamamıştır. Tüzüğümüze göre 15 günlük imza toplama süresi içerisinde 31 delegenin noter onayıyla imzalarını geri çektiği görülmüştür." denildi. (İLKHA)

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.