1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. CHP Ağrı'da Yüzde 1 Oy Almış Hâlâ Saldırıyor!
CHP Ağrı'da Yüzde 1 Oy Almış Hâlâ Saldırıyor!

CHP Ağrı'da Yüzde 1 Oy Almış Hâlâ Saldırıyor!

CHP'li Barış Yarkadaş'a ceza ve tazminat davaları açacağını söyleyen Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, “İftira at, hakaret et, yanına kâr kalsın… Yok öyle bir dünya!..” dedi.

A+A-

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın, canlı yayında “Ağrı seçimi taşıma oylarla alındı” iddiasında bulunan CHP’li Barış Yarkadaş’a tepkisini çok sert ifadelerle dile getirmişti. Yeniakit.com.tr’ye konuşan Savcı Sayan, “Sadece sözle olmaz, avukatlarıma hem ceza, hem de tazminat davaları açılması talimatını verdim!” dedi.


►Sayan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bunlar meydanı boş bulmuşlar, Sayın Serdar Arseven’in köşesinde ifade ettiği gibi, bizim taraftaki bazılarında, özellikle ekranlara bolca çıkanların çoğunda bir ‘kompleks’ durumu var. Sözde ‘bizi’ savunanlardan bazıları da o kadar çekingen, o kadar pasif ki, bunlar meydana boş bulup saldırıyorlar. Yavuz hırsız misali saldırıyorlar, iftira ediyor, hakaretler savuruyorlar. Bunlara meydanın boş olmadığını göstermek lâzım.

agri-savci-sayan.jpg


CHP yüzde 1 oy almış, hâlâ saldırıyor!..

Ben bunlara dava açıyorum ki, ne kadar yalancı oldukları iyice çıksın ortaya. Bunlar, Ağrı’da sadece 800 oy almış, yüzde bir oy almış, hâlâ saldırıyorlar. Yüzde 1 oy alanlar şimdi çıkmışlar ‘Taşımalı oy’ iftirasını atıyorlar. Madem bir iddiada bulundun, ispat edeceksin. Öyle çamuru at, iftirayı at, yaptığınla kal, yok öyle bir dünya” diyen Savcı Sayan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar iftira atıyorlar çünkü İstanbul’da nelerin olduğu bittiği ayan beyan ortada. Kendi yaptıklarını örtmek için bu yollara başvuruyorlar. Bunlar Doğu’nun HDP’den kurtulmasını istemiyorlar. Şimdi açılsın davalar, görülsün hesaplar. Madem iddia ettin gereğini yapacaksın. Madem taşımalı oy var, o vakit buna karışan kamu görevlileri de suçludur. Bakalım, mahkemede nasıl bir açıklaman olacak? Ne diyeceksin, nasıl savunma yapacaksın?” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.