1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Candan, Kudüs İzlenimlerini Öğrencilerle Paylaştı
Candan, Kudüs İzlenimlerini Öğrencilerle Paylaştı

Candan, Kudüs İzlenimlerini Öğrencilerle Paylaştı

Çorum Belediye Başkanı Turhan Candan, İsraillilerin Türklerden ve Türk bayrağından çekindiklerini söyledi.

A+A-

Çorum Belediye Başkanı Turhan Candan, İsraillilerin Türklerden ve Türk bayrağından çekindiklerini söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen "Geleceğe Ayna Tutuyoruz Projesi" kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Candan, programda geçtiğimiz günlerde Kudüs'e yaptığı ziyaretiyle ilgili izlenimlerini öğrencilerle paylaştı.

Osmanlı'nın 1917'de çekilmeden önce karargâhının Zeytin Dağı'nda bulunduğunu dile getiren Candan, "Peygamber Efendimiz Kudüs'e geldiğinde burada herhangi bir cami yoktu. Hz. Adem'den beri bulunan bir duvarı sütre olarak kullandı. Sokaklar okul gibi, duvarlardaki yazılar hep direnişle ilgili. Sokaklarda direnmeyi öğreniyor Filistinliler. Kudüs'te bir Nüfus teyzemiz var. Bütün yıldırma çalışmaları ve evini kurşunlamalarına rağmen evini terk etmemiş. Adeta Mescidi Aksa'nın bekçisi" dedi.

İsraillilerin Türklerden ve Türk bayrağından çekindiklerini ifade eden Candan, "Filistin'de Türklerin varlığı ile yokluğu arasında çok büyük bir fark var. Kudüs'e girerken İsrail askerleri üzerinizde Türk Bayrağı var mı diye soruyor? Filistin meselesi bizim bireysel olarak bir meselemiz. Herkes Filistin'i fethetme girişiminde bulunamayabilir ama içimizde böyle bir yara olsun. Yahudiler böyle yaptılar ve Kudüs'e sahip oldular. Er geç Kudüs Müslümanların hâkimiyetine girecek. Allah onu bizim neslimize nasip etsin." diye konuştu.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.