1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çanakkale’de Türk Düşüncesinde Yerlilik Ve Millilik Sempozyumu Yapılacak
Çanakkale’de Türk Düşüncesinde Yerlilik Ve Millilik Sempozyumu Yapılacak

Çanakkale’de Türk Düşüncesinde Yerlilik Ve Millilik Sempozyumu Yapılacak

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının desteği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Türkiye...

A+A-

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının desteği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği iş birliğiyle 12-13 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troia Kültür Merkezi'nde "Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millilik Sempozyumu" düzenlenecek.

Sempozyuma, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Başkan Vekili Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan'ın yanı sıra Türkiye'nin birçok üniversitesinden alanında uzman akademisyen katılacak. Altı oturumdan oluşan sempozyumda Türk sağı, Türk solu, İslamcılık, Türk düşüncesi, edebiyat ve maarifte yerellik, yerlilik ve millilik konuları ele alınıp tartışılacak.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.