1. HABERLER

 2. İLAÇ

 3. Calpol Şurup Fiyatı / Calpol 120 MG Şurup Ne Kadar?
Calpol Şurup Fiyatı / Calpol 120 MG Şurup Ne Kadar?

Calpol Şurup Fiyatı / Calpol 120 MG Şurup Ne Kadar?

CALPOL 120 MG 150 ML SUSPANSIYON, GLAXOSMITHKLINE firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 150 adet 120/5 MG/ML parasetamol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır.

A+A-

CALPOL 120 MG 150 ML SUSPANSIYON FİYATI

Etkin madde: parasetamol

SB.atc: N02BE01

Reçete Durumu: Normal Reçete ile satılır.

İlaç Firması: GLAXOSMITHKLINE

Barkod : 8699522705009

►Satış Fiyatı: 16.82

Son Güncelleme: 14 Mart 2020


Calpol şurup süspansiyon şeklinde her 5 ml yani her bir ölçekte 120 mg parasetamol içeren bebek ve çocuklarda hafif ve orta dereceli ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır. Calpol ne işe yarar uyku yaparmı calpol şurup süspansiyon ne için kullanılır bebeklerde ve çocuklarda

Calpol şurup süspansiyon şeklinde her 5 ml yani her bir ölçekte 120 mg parasetamol içeren bebek ve çocuklarda hafif ve orta dereceli ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır. Calpol şurup için uygun kullanım ve doz sıklığı şu şekilde olmalıdır. 3 aydan küçük çocuklarda aşı sonrası görülebilecek ateş durumunda yarım ölçek ( 2.5 ml) , 3 ay- 1 yaş arası çocuklarda yarım- 1 ölçek ( 2.5- 5 ml ), 1 yaş- 6 yaş arası çocuklarda 1-2 ölçek ( 5- 10 ml ) doz şeklinde kullanılır. Her doz arasında en az 4 saat aralık bırakılarak günde 4 kere kullanılabilir. 2 aydan küçük bebekler için tavsiye edilmemektedir. 6 yaşından büyük çocuklar için calpol 6 plus süspansiyon tavsiye edilir. Yine hap yutmakta zorlanan yetişkinler için de calpol 6 plus tavsiye edilir. 

Calpol şurup ağızdan alınır.  İçeriğinde bulunan çilek aroması sayesinde bebeklerin ve çocukların seveceği bir tattadır. Koyu kıvamı ilacın kaşıktan dökülmesini engeller ve kolay kullanım sağlar. İlacı doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanın. Doktor tavsiyesi olmadığı sürece calpol şurubu üst üste 3 günden fazla kullanmayın. Calpol kullanmadan önce kutunun içindeki kullanma talimatını dikkatli bir şekilde okuyun. Tarihi geçmiş ilaçları asla tüketmeyin. Kutu üzerinde yazılı olan saklama koşullarına mutlaka uyup uygun koşullarda muhafaza edin. Işıktan koruyun. Calpol kullanmadan önce iyice çalkalayın. Calpol 25° C'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. 

Calpol’ ün olası yan etkilerin de biraz bahsedecek olursak;

 • Ciltte kızarıklık 
 • Kaşıntı 
 • Egzama 
 • Döküntü 
 • Yüz, dil, boğazda şişme 
 • Nefes darlığı, astım gibi benzeri etkiler 
 • Karın ağrısı 
 • Mide bulantısı 
 • Kusma 
 • İshal 
 • Baş dönmesi 
 • Karaciğer hasarı 

Kan pulcuğu görülebilecek yan etkileridir. İlacın içeriğindeki maddelere karşı bir alerji durumu varsa kullanılmamalıdır. Hamilelik durumunda ilacı kullanmadan önce hekiminize danışın. Calpol içeriğindeki parasetamol az miktarda da olsa süte geçmektedir. Bu sebeple emzirme döneminde kullanmadan önce yine hekiminize danışmakta fayda var. Calpol kullanmanız gereken dozdan fazla kullandıysanız vakit kaybetmeden hekiminize başvurun.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.